Управлінський облік (частина 2)
Відповіді на практичні завдання
Завдання 8.1* («Чиж»)
Валовий прибуток: за планом 1500 • (200 - 180) = 30000 грн; фактично 2000 • (198 - 182) = 32000 грн.
Відхилення валового прибутку + 2000 грн.
в т. ч. за рахунок зміни:
- обсягу виробництва і реалізації
(2000 - 1500) • (200 - 180) = +10000 грн (сприятливе);
- ціни реалізації (198 - 200) • 2000 = -4000 грн (несприят-ливе);
- собівартості продукції (182 - 180) • 2000 = +4000 грн (не-сприятливе);
Загальне відхилення 10000 - 4000 - 4000 = +2000 грн (спри-ятливе)
Завдання 8.12* («Сатурн»)
Річна сума амортизації основних засобів 180 : 5 = 36 тис. грн.
Показники ефективності використання інвестицій
Рік Прибуток, тис. грн ПІК, % Плата за капітал, тис. грн Залишковий прибуток, тис. грн
1-й 2-й 3-й 4-й 5-й 9
9
14
64
84 5,00
5,00
7,78
35,56
46,66 28,8 28,8 28,8 28,8 28,8 (19,8) (19,8) (14,8)
35,2 55,2
Разом 180 100,0 144,00 36,0
Отже, за 5 років сума одержаного прибутку дорівнює сумі інвестицій, залишковий прибуток становить 36 тис. грн, але ПІК
Облік за центрами відповідальності
в перші три роки дуже низький, а залишковий прибуток в ці роки взагалі відсутній. Це може поставити під сумнів доцільність даного проекту. Тому визначимо ЧТВ:
Рік Чисті грошові потоки, тис. грн Дисконтний множник Приведена вартість
Первісна інвестиція (0-й) 1-й 2-й 3-й 4-й 5-й (180) 45 45 50 100 120 1,000 0,862 0,743 0,641 0,552 0,476 (180) 38,79 33,44 32,05 55,20 27,12
Чиста приведена вартість - - 36,60
ЧТВ = 36,6 тис. грн, що перевищує нуль. Це говорить про економічну доцільність впровадження нових інвестицій, хоча вони і знижують показники роботи підрозділу.
Завдання 8.15* («Посейдон»)
1) шк =
25
100 = 16,67%.
2) Залишковий прибуток (ЗП) = 25 - (150 • 0,2) = (5) тис. грн.
Тобто, підрозділ не має залишкового прибутку. Він не пов-
ністю покриває витрати на капітал.
3) Якщо менеджер продасть додатково 10000 од. продукції •
7,50 грн/од., це принесе додатково МД = 10000 • (7,50 - 6,00) =
15000 грн.
Приріст постійних витрат 5000 грн.
Збільшення прибутку 10000 грн.
Плата за додатковий капітал 20000 • 0,2 = 4000 грн.
Додатковий залишковий прибуток 6000 грн.
Отже, сума ЗП зросте на 6000 грн і становитиме +1000 грн.
4) Якщо частина продукції буде продана за ринковою ціною
7,20 грн/од., то МД зменшиться на 10000 • (7,50 - 7,20) = 3000 грн.
При незмінних постійних витратах це і буде сума зменшен-ня загального прибутку, який становитиме 25 - 3 = 22 тис. грн. Але сумарний прибуток компанії «Посейдон» при цьому не зміниться.
5) Якщо замовлення по 7,20 грн/од. не буде прийнято і на-
дійде зовнішнім постачальникам, то підрозділ і компанія в ціло-
му втратять 10000 • (8 - 6) = 20000 грн маржинального доходу. В
той же час другий підрозділ, який купить аналогічну продукцію
Глава 8
у зовнішнього постачальника, зекономить (10000 • 8 - 7,20) = 8000 грн. Отже, для компанії в цілому таке рішення принесе змен-шення прибутку на 12000 грн (20000 - 8000), якщо перший підрозділ не зможе використати (продати) лишки своєї продукції за межі підприємства дорожче суми змінних витрат.
12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Схожі підручники
- Курс Банківська Система
- ОБЪЕКТНО-ОРИЕНТИРОВАННОЕ ПРОГРАММИРОВАНИЕ В C++ (4-Е ИЗДАНИЕ) (часть 8) онлайн
- МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ, ОРГАНІЗАЦІЇ І ПРОВЕДЕННЯ САМОСТІЙНОЇ ТА ІНДИВІДУАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ
- Лекції з Філософії (частина 1)
- Банки як агенти валютного контролю
- Історія економіки та економічної думки
