Главная->Податкова система ->Содержание->Місцеві податки і збори

задачі з курсу ПСУ

Місцеві податки і збори

Задача 1. Фізична особа підприємець згідно з рішенням Тернопільської міської ради організувала і провадить діяльність із забезпечення паркування ТЗ на майданчику для платного паркування. Площа земельної ділянки 70 кв м. Ставка збору 0,15% мін з/п за 1 кв м площі. Кількість робочих днів січень – 31, лютий – 28, березень – 31. Розрахувати суму збору за місця для паркування ТЗ

Розв’язок

∑зб=БО*Ст

Ст 1д = МЗП (1378)*  0,15/100 = 2,07 грн.

∑зб=70*2,07*(31+28+31)=13041 грн

 

Задача 2.

Фі-зична особа А і Б прибули у м. Одеса на відпочинок на термін з 1.05.2016р. по 15.05.2016р включно. Вартість  проживання у номері готелю за добу становить 600грн. за одну особу (вкл ПДВ). Витрати на харчування і побутові послуги склали за весь період 2000грн. Ставка туристичного збору -1% до бази справляння. Фіз ос. Б у готелі придявив посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Розрахувати суму туристичного збору,яку сплатять громадяни України.

Розвязання:

∑Тзб=БО*Ст

БО=Кос*Кдн*В

В1д=600 – 600*20/100 = 500 грн

∑Тзб = 500*15* 1/100 = 75 грн (сплачує 1 особа бо 2 пільговик)

 

Задача 3.

Розрахувати суму туристичного збору за підсумками 1 кварталу 2016року, яку має сплатити готель у м. Одеса якщо відомо що вартість проживання у готелі становить 600грн.(з ПДВ) на одну особу. Ставка туристичного збору 1%. Протягом першого кварталу у готелі проживало 20 осіб по 10 днів, 1 особа учасник ліквідації на ЧАЕС , 3 особи діти віком до 18 років.  Вартість побутових послуг наданих готелем 3000грн. Авансові платежі з туристичного збору протягом 1 кварталу 200грн.

Вказати строки подання та сплати туристичного збору.

Розвязання:

∑зб.=БО*Ст-АП

Ко=20-(1+3)=16осіб

Кд=10

В1д = 600 – 600*20/100 = 500

∑зб.=500*16*10* 1/100-200=600грн.

 

 

 

 

 

 

 

Задача 4. Фіз ос А є власником нерухомого майна у Києві:

Квартира (заг площа – 210, житлова - 105)

Котедж (заг площа – 420, житлова - 210)

Житл буд садибного типу (заг площа – 350, житлова - 200), який здається фіз ос Б

Ставка податку за 1 кв м 3% розміру МЗП. Розрах суму податку.

Розв’язок

∑П=БО*Ст

БО=(210+420) – 180=450 кв м

Ст=МЗП*3%=1378*0,03=41,34 грн

∑П (по 2 першим) = 450*41,34=18603 грн

∑Пжитл.буд.=350*41,34=14460 грн

 

∑Пзаг = 18603+14460 = 33072 грн.

 

Фізична особа до 1 липня отримує податкове рішення. Протягом 60 днів сплата.

 

Задача 5. На балансі підприємства знаходяться будівлі:

Котедж (заг площа – 350, житл - 250)

Житл буд сад типу (заг – 380, житл - 230)

Житл буд кварт типу (заг – 1080, житл - 690)

Ставка податку 3% МЗП.

Розрахувати суму податку

Розв’язок

∑П=БО*Ст

БОкотедж+буд сад=350+380=730 кв м

∑П котедж+буд сад = 730*41,34=30178,20 грн

∑П буд кв = 1080*41,34 +25000=69647,2 грн

∑П заг = 30178,20+69647,2 = 99825,4 грн

Юр особа обчислює самостійно. Подає декларацію до 1 лютого з розбивкою суми щоквартально.

 

 

9