задачі з курсу ПСУ
Акциз
Задача 1. Торгова марка випустила 10тис пляшок горілки с/в1пл (0,5л 40%спирту) становить 30 грн. Прибуток на 1 пл 10грн. Ставка АП за 1л 100%спирту 105,8грн.
Визначити відпускну ціну, АП, ПДВ.
Розв’язок:
Цр=С/В+П+АП+ПДВ
ПДВ=(С/В+П+АП)*Стпдв
С/В=30*10 000= 300 000грн
П=10*10 000=100 000грн
Стап1пл=105,8*0,5*40%/100%=21,16грн
АП=К*Ст
АП=10 000*21,16= 211 600грн
ПДВ=(300 000+100 000+211 600)*20%/100%= 122 320грн
Цр=300 000+100 000+211 600+122 320=733 920грн
Цр1пл=733 920/10 000=73,39грн
Задача 2. Пі-во виготовило 36 600пива по 0,5л, С/В 5 грн, рентабельність 20%, Стап1л – 2,48грн.
Визначити Цр1пл, АП, ПДВ.
Розв’язок:
Цр=С/В+П+АП+ПДВ
ПДВ=(С/В+П+АП)*Стпдв
П=С/В*R
С/В=5*36 600=183 000грн
П=183 000*20%/100%=36 600гн
Стап1пл= 2,48*0,5= 1,24грн
АП=36 600*1,24=45 384грн
ПДВ= (183000+36600+45384)*20%/100%= 52 996,8грн
Цр=(183000+36600+45381+52996,8=317 980,8грн
Цр1пл=317980,8/36600=8,69грн
Задача 3. Сигарети з фільтром МРЦ-10грн без ПДВ. Фактичний обсяг реалізації 17млн пачок або 340 млн штук сигарет. Сап=318,26грн за 1000шт, Сап% = 25%. Мінімальне акцизне податкове зобов’язання зі сплати АП на тютюнові вироби – 425,75грн за 1тис.шт (одночасно адвалорна і спец ставка)
Визначити АП.
Розв’язок:
А=А1+А2
А1=К*Ст
А2=О*Ст О=(МРЦ-ПДВ)*К
МЗП=(340 000 000*425,75)/1000=144 755 000грн
А1=(318,26*340 000 000)/1000=108 208 400грн
О=10*17 000 000=170 000 000грн
А2=170 000 000*25%/100%= 42 500 000грн
А=108 208 400+42 500 000=150 708 400грн
Відповідь: А>МПЗ,до бюджету зараховується 150 708 400 грн
Схожі підручники
- ОБЪЕКТНО-ОРИЕНТИРОВАННОЕ ПРОГРАММИРОВАНИЕ В C++ (4-Е ИЗДАНИЕ) (часть 4) онлайн
- Банківська Система тести
- Продажи и управление продажами Учеб. пособие для вузов (часть 4) (онлайн)
- НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ГРОШІ ТА КРЕДИТ теорія і практика (частина 1)
- Загальні терміни з курсу «Філософія»
- Зошит з курсу «Теорія ймовірності та Математичної статистики»
