задачі з курсу ПСУ

Мито

Задача 1. Пі-во «Лідія»Укр. на підставі договору купівлі-продажу з пі-вом «Глорія»Угорщина одержало товар на суму 18 500дол.США. Транспортні послуги до митного крдону 350дол, брокерські послуги 100дол, комісійні послуги 150дол. Даний товар обкладається митом за ставкою 10%. Курс НБУ – 20 грн.дол. Визначи суму мита та інших митних платежів, що підлягають оплаті у бюджет.

Розв’язок:

МВ=ФВ+ТВ+БП+КП+ВС

1) ФВ=18 500*20=370 000грн

2) ТВ=350*20= 7 000грн

3) БП=100*20=2 000грн

4) КП= 150*20= 3000грн

5) МВ=370 000+7 000+2 000+3000=382 000грн

6)М=Sm*MB

М=10%*382000=38 200грн

7)ПДВ=(382 000+38 200)*20%=84 040грн

8) МП=ПДВ+М

МП=38200+84040=122240грн

 

Задача 2. Пі-во ввозить на митну територію України 200 спортивних костюмів. Ціна 1 – 20дол. Ставка адвалорного мита 3%. ТВ – 50дол. Курс НБУ – 20грн за дол.

Визначити МВ, МП.

Розв’язок:

МВ=ФВ+ТВ+БП+КП+ВС

1) ФВ=200*20*20=80 000 грн

2) ТВ= 50*20=1000грн

3) МВ=80 000+1 000+81 000грн

4) М= 81 000*0,3=2430грн

5) ПДВ=(81 000+2430)*20%=16 686грн

6) МП=2430+16686=19 116грн

 

Задача 3. Пі-во ввозить авто Форт вартість 8 000дол, об’єм двигуна внутрішнього згорання – 2500см3. Вартість транспортних, страхових і брокерських послуг – 300дол. Визначити вартість авто після розмитнення та суму митних платежів . Курс НБУ 20грн. Sа=0,8євро за 1 см3, Sм=0,15євро за 1 см3 Курс євро -25 грн

Розв’язок:

МВ=ФВ+ТВ+БП+КП+ВС

МВ=8000*20+300*20=166 000грн

М=0,15*25*2500=9375грн

АП=0,8*25*2500=50000грн

Бпдв=166 000+9 375+50 000= 225 375грн

ПДВ=225 375*0,2=45 075грн

МП=М+ПДВ+АП

МП=9 375+45 075+50 000=104450грн

 

 

 

 

 

 

 

Задача 4. Підприємство А (Україна) на підставі договору купівлі-продажу з п-ством Б(Німеччина) отримало товар на суму 60000 дол. США. Транспортні послуги до митного кордону України склали 250 дол. США. Даний товар облад. митом за ставкою 10%, ставка за виконання митних формальностей 0,2%. Курс НБУ за 1 дол. США – 8 грн.

Розв’язання:

МП = М + ПДВ

М = Ст.м. * МВ

МВ = ФВ + ТП + КП + БП + ВН

ФВ = 60000*8 = 480000 грн.

ТП = 250 * 8= 2000 грн.

МВ = 480000+2000 = 482000 грн.

М = 0,1 * 482000 = 48 200 грн.

ПДВ = (М+МВ)*Ст.ПДВ

ПДВ = ((482000+48200)*20% )/100% = 106 040 грн.

МП = 48200+106040 = 154240 грн.

 

Задача 5. Підприємство А ввозить на митну територію України  товари з Чехії  у кількості 70000. Вартість 1 виробу – 20 євро. Даний товар облад. митом за ставкою 7 євро за 100 одиниць, ставка за виконання митних формальностей 0,2%. Курс НБУ за 1 євро  – 11 грн.

Розв’язання:

МП = М + ПДВ

М = Ст.м. * Кількість товарів

МВ = ФВ + ТП + КП + БП + ВН

МВ = 70 000 * 20* 11 = 15 400 000 грн.

М = 70000 * 7/100 * 11 = 53 900 грн.

ПДВ = (М+МВ)*Ст.ПДВ

ПДВ = ((53900+15400000)*20% )/100% = 3090780 грн.

МП = 3090780 + 53900 = 3144680 грн.

 

 

 

4