Главная->Податкова система ->Содержание->ПДФО                         

задачі з курсу ПСУ

ПДФО                         

Задача 1. Працівнику під-ва за місцем надання ПСП нарахована ЗП за січень – 2 980 грн., за лютий – 1 900 грн. Визначити ПДФО, ВЗ.

Розв’язок:

ЗП ≤ 1930 грн.– ПСП нараховується

ПСП100% = 689 грн.

ПСП150% = 1033,5 грн.

ПСП200% = 1378 грн.

(К-сть дітей * ПСП)

ПДФО=(ЗП-ПСП)*Ст

ПДФОсіч = 2980 * 0,18 = 536,4 грн.

ВЗ = 2980 * 0,015 = 44,7 грн.

ПДФОлют = (1900 – 689) * 0,18 = 217,98 грн.

ВЗ = 1900 * 0,015 = 28,5 грн.

 

 

Задача 2. Працівнику під-ва, яке є його основним місцем роботи, який надав посвідчення особи, віднесеної до 2 категорії. постраждалих від Чорнобильської катастрофи нарах. ЗП за січень – 830 грн., за лютий – 1 990 грн. Визначити ПДФО, ВЗ.

Розв’язок:

ПДФО=(ЗП-ПСП)*Ст

Має право на ПСП150%

ПДФОсіч = (830 – 1033,5) * 0,18 = -36,63 грн. – так як ПСП більше за ЗП, то ПДФО не сплачується

ВЗ = 830 * 0,015 = 12,45 грн.

ПДФОлют = 1990 * 0,18 = 358,2 грн.

ВЗ = 1990 * 0,015 = 29,85 грн.

 

Задача 3. Матері 3-х дітей нараховано ЗП: за січень – 2300 грн., за лютий – 3500 грн., за березень – 6900 грн. Визначити ПДФО, ВЗ.

Розв’язок:

ПДФО=(ЗП-ПСП)*Ст

ЗП яка дає право на ПСП = 1930 * 3 = 5790 грн.

ПДФОсіч = (2300 – 689*3) * 0,18 = 41,94 грн.          ВЗ = 2300 * 0,015 = 34,5 грн.

ПДФОлют = (3500 – 2067) * 0,18 = 257,94 грн.        ВЗ = 3500 * 0,015 = 52,5 грн.

ПДФОберез = 6900 * 0,18 = 1242 грн.                        ВЗ = 6900 * 0,015 = 103,5 грн.

 

Задача 4. Одинокій матері 2-х дітей нараховано ЗП: за січень – 1500 грн., за лютий – 2000 грн., за березень – 4000 грн. Визначити ПДФО, ВЗ.

Розв’язок:

ПДФО=(ЗП-ПСП)*Ст

ЗП яка дає право на ПСП = 1930 * 2 = 3860 грн.

ПДФОсіч = (1500 – 1033,5*2) * 0,18 = -102,06 грн. – не сплачує ПДФО

ВЗ = 1500 * 0,015 = 22,5 грн.

ПДФОлют = (2000 – 2067) * 0,18 = - 12,06 грн. – не сплачує ПДФО

ВЗ = 2000 * 0,015 = 30 грн.

ПДФОберез = 4000 * 0,18 = 720 грн.

ВЗ = 4000 * 0,015 = 60 грн.

 

Задача 5. Нараховано ЗП за лютий – 1600 грн. + подарунок до ювілею ТВ – 2980 грн. Визначити ПДФО, ВЗ.

Розв’язок:

ПДФО=Взв.ц.*К, де Взв.ц. вартість подарунку у звітних цінах, К – 100/(100-Ст)

ПДФОлют = (1600 – 689)*0,18 = 163,98 грн.

ВЗ = 1600 * 0,015 = 24 грн.

ПДФО = 2980 * 100/(100-18) = 3635,6 грн.

ВЗ = 2980 * 0,015 = 44,7 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6