задачі з курсу ПСУ
Податок на прибуток під-в (ППП)
Задача 1. Під-во за 1 квартал реалізувало і виготовило на суму 850 тис.грн., в т.ч. ПДВ. Виявлено дохід, що не врахований в обчислення минулого періоду – 350 тис.грн. С/в продукції за звіт. період – 330 тис.грн. Витрати під-ва за звіт. період: адміністративні – 13 тис.грн., витрати на збут – 5 тис.грн., фінансові витрати – 1 тис.грн. Визначити ППП.
Розв’язок:
ППП=П*Ст
П=Фрдо опод.
ПР
Фрдо опод.=Д-В
Д = 850 - (850*20%)/120% + 350 = 1058,33 тис.грн.
В = 13 + 5 + 1 +330 = 349 тис.грн.
Фрдо опод. = 1058,33 – 349 = 709,33 тис.грн.
ППП = 709,33 * 0,18 = 127,68 тис.грн.
Задача 2. Під-во у 1 кварталі здійнило операції:
- отримало виручку: 600 тис.грн. (з ПДВ)
- здійснено передоплату з продукцію, що буде відвантажено на поч. 2 кв.: 120 тис.грн.(без ПДВ) (не є доходом, не є витратами)
- відвантажено продукцію на суму 900 тис.грн. (без ПДВ). Продукція буде оплачена на поч. 2 кварталу звітного року (є доходом)
- неповернуто фін. допомогу, яку під-во отримало у 4 кв. поперед. року від платника податку на придбання на загал. підставах сума % умовно нарах. за 1 кв. поточ. року – 8 тис.грн. (дохід), якщо повернуто то витрати
- отримана безповоротна фінансова допомога – 34 тис.грн. (дохід)
- прямі матеріальні витрати за 1 кв. звіт. року – 118 тис.грн.
- прямі витрати на оплату праці, включно нарах вкл ЄСВ на фонд оплати праці (22%) – 25 тис.грн.
- витрати на управління виробництвом – 20 тис.грн.
- адміністративні витрати – 3 тис.грн.
- витрати на збут – 7 тис.грн.
- безнадійна дебіторська заборгованість – 2 тис.грн.
- оренда – 7 тис.грн.
Розв’язок:
ППП=П*Ст
Фрдо опод.=Д-В
Д = 600 – 600*20%/120% + 900 + 8 + 34 = 1442 тис.грн.
В = 118 + 25 + 20 + 3 + 7 + 2 = 182 тис.грн.
Фрдо опод. = 1442 - 182 = 1260 тис.грн.
ППП = 1260 * 0,18 = 226,8 тис.грн.
Задача 3.
№3
За поточний звітний період доходи становили 500000грн., собівартість 20000(без амортизації), вартість виробництва основних засобів що підлягають амортизації становить:
Виробничі будівлі 400000(строк 25років)
2 станки для виготовлення продукції
1 станок 10000грн.
2 станок 5000(строк 5 років)
Транспортний засіб,що використовується у виробництві товарів 80000грн(строк 5 років)
Підприємством обрано прямолінійний метод нарахування амортизації
Інші витрати підприємства за звітний період 25000грн.
Розрахувати суму податку на прибуток?
Розвязання:
Д=500000грн.
Св=20000+8750=28750грн.
Арб=400000/25=16000грн.
А1=(16000/12)*3=4000грн.
Ар1=10000/5=2000грн.
(2000/2)*3=500грн.
Ар2=5000/5=1000грн.
(1000/12)*3=250грн.
Ар=80000/5=16000грн.
(16000/12)*3=4000грн.
А=500000-28750-25000=446250грн.
ПП=446250*19%=84787,5грн.
