задачі з курсу ПСУ
Рентна плата
Задача 1. Підприємство використовує для виготовлення цементу сировину (вапняк флюсовий) з місцевого родовища. Обсяги погашених балансових та позабалансових запасів за звітний період складають відповідно 55 тис та 6,5 тис тонн. Ставка рентної плати за одиницю погашених запасів 10,15 грн/т. При погашенні позабалансових запасів використовується коефіцієнт 0,5. Визначити РПю
Розв’язок
∑РПза надра= ∑РПбз + ∑РПпз
∑РП=Боп * Ст * К
∑РПбз = 55000 * 10,15 = 558250 грн
∑РПпз = 6500 * 10,15 * 0,5 = 32987,5 грн
∑РПза надра = 558250+32987,5=591237,5
Задача 2. Підприємство Караван замається виготовленням та реалізацією безалкогольних напоїв, розташоване в басейні річки Пд Буг (Вінницька обл). Для потреб в-цтва дане ТОВ використ. Води, що надходять з змішених джерел. За даними технологічних приладів обсяг води використаної: поверхневих – 754 куб м, підземних – 586 куб м, а також зафіксовано обсяги трат води в системах водопостачання: поверхневих – 102 куб м, підземних – 92 куб м. Ліміти використаних водних ресурсів: поверхневих – 638 куб м, підземних – 432 куб м.
Ставки збору в частині використаних поверхневих вод – 29,66 грн за 100 куб м, підземних – 43,11 грн за 100 куб м.
Розв’язок
∑РП = Боп* Ст
Обсяг пов = 754 + 102 = 856 куб м
Обсяг підз=586+92=678 куб м
РП пов (л)= 638*29,66 / 100 = 189,23 грн
РП пов (понад л) = ((856-638)*29,66/100) * 5=323,29 грн
РП під (л) = 432*43,11/100=186,24 грн
РП під (понад л) = ((678-432)*43,11/100)*5 = 530,25 грн
∑РП = 189,23+323,29+186,24+530,25=1229,01 грн
