Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 60. Розкрийте характерні особливості зародження капіталістичного укладу у Франції. - Загальні питання з курсу Історія економіки та економічної думки (частина 1) - Studbook
Главная->Історія економіки та економічної думки->Содержание->60. Розкрийте характерні особливості зародження капіталістичного укладу у Франції.

Загальні питання з курсу Історія економіки та економічної думки (частина 1)

60. Розкрийте характерні особливості зародження капіталістичного укладу у Франції.

Розклад феодального господарства був пов'язаний з такими процесами, як розвиток товарного господарства; спеціалізація ремесла, що наближалася до рівня мануфактурного поділу праці; посилення майнової та соціальної диференціації; формування великих капіталів і розвиток розширеного відтворення. У сільському господарстві ці процеси відбувалися повільно. Феодальна земельна власність поступово стала об'єктом купівлі-продажу. Розорення дрібного і середнього дворянства набуло широких масштабів. У Франції воно поповнювалося за рахунок "людей мантії" (чиновників, буржуазії). Селянські цензиви еволюціонували у дрібну селянську власність, феодальна грошова рента і оренда — у капіталістичну ренту і оренду, використовувалася наймана робоча сила. Дворянство збідніло. Були вигідними ліквідація селянських наділів, перехід до фермерського господарства.

 

61. Визначіть основні ознаки капіталізму.

Капіталі́зм — суспільно-економічний лад, що ґрунтується на товарному виробництві, приватній власності на засоби виробництва та експлуатації найманої праці. Капіталізм протиставляється централізовано планованій економіці. Історично, капіталізм, як спосіб виробництва, прийшов на заміну феодалізму. капіталістичний лад охоплює такі  інститути  і  принципи: 1) приватну  власність,  2)  свободу підприємництва  і вибору, 3) особистий інтерес як  головний  мотив поводження,  4)  конкуренцію,  5) спирання  на  систему  цін,  або ринкову систему, і 6) обмежену роль уряду.

 

 

61