Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 79.Етапи  і фактори  соціалізації. - Загальні питання з курсу Соціологія (частина 2) - Studbook
Главная->Соціологія->Содержание->79.Етапи  і фактори  соціалізації.

Загальні питання з курсу Соціологія (частина 2)

79.Етапи  і фактори  соціалізації.

Фактори соціалізації: 1 сукупність ролей і статусів, що їх пропонує суспільство людині; 2 Сукупність соц інститутів суспільних організацій соц спільностей у межах яких індивід виконує свої ролі; 3 Сукупність цінностей норм, знань, звичок, навиків, якостей, котрі людина набуває, щоб реалізувати свої ролі; 4 Соц середовище, яке включає соц інститути і технології виробництва, відтворення і передачі культурних зв’язків; 5 Конкретні події, соціальні явища і процеси, у які вкл людина.Етапи соціалізації.Первинна соціалізація. Термін «первинна» відноситься в соціології до всього, що складає безпосереднє або найближче оточення людини. Однак первинне середовище - не тільки найближча до людини, але і найважливіша для його формування, тобто стоїть на першому місці за ступенем значущості. Первинна соціалізація найбільш інтенсивно відбувається в першій половині життя, це область міжособистісних відносин.

Вторинна соціалізація. Це сфера соціальних відносин, охоплює другу половину життя, коли подорослішав він стикається з формальними організаціями та установами, що називаються інститутами вторинної соціалізації: державою, ЗМІ, армією, судом, церквою, трудовим колективом і т.д. Саме у свідомому віці вони впливають на людину особливо сильно.

Соціалізація - це процес двосторонній. З одного боку, відбувається засвоєння індивідом вже накопиченого соціального досвіду шляхом входження в соціальне середовище, систему соціальних зв`язків. З іншого боку, завдяки активній діяльності індивіда, розвивається процес ретрансляції системи соціальних зв`язків. Таким чином, особистість у процесі соціалізації не просто засвоює соціальний досвід, а й перетворює його у власні установки, ціннісні орієнтації, соціальні навички. Цей і є свідчення того, що людина не просто пасивно приймає, то, що йому пропонує товариство.

 

 

29