Главная->Інші підручники->Содержание->5.5.4. Управління кредиторською заборгованістю та овердрафтами

Управлінський облік (частина 1)

5.5.4. Управління кредиторською заборгованістю та овердрафтами

 

Робота з комерційними кредиторами та банківськими овер-драфтами також полягає у порівнянні витрат і вигод від окремих операцій для визначення їх доцільності (ефективності).

Комерційний кредит взагалі вважається корисним для підприємства-покупця, адже це безоплатна форма додаткового фінансування. Але з використанням комерційного кредиту по-в’язані реальні витрати: зменшення привілеїв, підвищення купі-вельних цін, збільшення терміну реалізації замовлення (затрим-ка поставок), організація обліку кредиторської заборгованості, контроль за її погашенням і т. ін.

Якщо постачальник пропонує знижку за дострокову оплату (погашення комерційного кредиту), треба уважно вивчити доцільність її використання, порівнявши вигоди (сума знижки) з витратами на капітал (відсотком за банківський овердрафт тощо) та адміністративними витратами, пов’язаними з обліком забор-гованості.

Як засіб контролю за одержаними кредитами можна вико-ристати показник середнього періоду погашення кредиторської заборгованості (Окз) та зведений реєстр кредиторів.

Середня сума комерційного кредиту

Окз =  -365дн.           (5.15)

Купівлі в кредит

 

 

53