Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Повоєнне відродження Інституту математики (1945-1959 рр.) - Сучасна математика і математична освіта - Studbook
Главная->Математика->Содержание->Повоєнне відродження Інституту математики (1945-1959 рр.)

Сучасна математика і математична освіта

Повоєнне відродження Інституту математики (1945-1959 рр.)

 

     У 1945 році Інститут математики знову очолив М. О. Лаврентьєв, пізні­ше — О. Ю. Ішлінський (1948-1955 рр.) та Б. В. Гнєденко (1955-1958 рр.). яких успішно моделюються плоскі та осесиметричні задачі теорії потен­ціалу та теорії пружності (В. Є. Дяченко). У 1947 році за ініціативою М. О. Лаврентьєва було розпочато розробку методів електрогідродинамічної аналогії (ЕГДА) для моделювання задач теорії поля (П. Ф. Фільчаков, В.Г. Панчишин). Використавши створені моделюючі пристрої, співробітни­ки інституту взяли участь в обґрунтуванні проектних завдань будівництва багатьох важливих гідротехнічних споруд, у тому числі Каховської ГЕС, Південно-Українського каналу та інших.

     У 1956 році в лабораторії обчислювальної математики і техніки під ке­рівництвом Б. В. Гнєденка було розпочато роботу зі створення універ­сальної обчислювальної машини “Київ”, що завершилася під керівництвом В. М. Глушкова у створеному на базі цієї лабораторії Обчислювальному центрі. У 1962 році Обчислювальний центр було перетворено на Інститут кібернетики.

     У лабораторії моделювання вищої нервової діяльності за ініціативою та під керівництвом Б. В. Гнєденка і М. М. Амосова було створено одну з перших в СРСР діагностичних машин для розпізнавання серцевих хвороб.

 

 

4