Соціальне страхування. Навчальний посібник (частина 1)

ЗАДАЧІ

 

Задача Марченко має загальний трудовий стаж 9 років. її заробітна платня нарахована протягом останніх шести місяців з 1 квітня по 30 вересня включно 2008 року дорівнювала 33 780 грн. На підприємстві п’ятиденний робочий тиждень. 2 жовтня Марченко звільнили з роботи у зв’язку з поновленням на роботі працівника, який раніше виконував ці обов’язки. У цей же день у неї був гіпертонічний криз, через що була викликана «швидка допомога», яка госпіталізувала працівницю. Курс стаціонарного лікування тривав 21 день і після цього вона ще лікувалася амбулаторно 2 дні. Після закінчення лікування М. звернулася до адміністрації підприємства про оплату листків тимчасової непрацездатності. У такій оплаті їй було відмовлено, через те, що коли вона захворіла був вже виданий наказ на звільнення, з яким М. була ознайомлена. Який порядок виплати допомоги в разі тимчасової непрацездатності? Чи правомірні дії адміністрації? Обчисліть розмір допомоги.

Задача 2 На підприємстві на IV квартал 2007 р. встановлений триденний робочий тиждень, тобто 24 години ("робота за скороченим графіком"). У штатному розкладі підприємства, складеному для нормальної тривалості робочого часу, розмір посадового окладу працівнику Ромащенку Т. О. була встановлена в розмірі 2150 грн на місяць. Нормальна тривалість робочого часу за професією працівника Ромащенка Т. О. становила 40 годин на тиждень при п’ятиденному робочому тижні. Страховий випадок з Ромащенком Т. О. стався 20.11.2007 p., тобто в період роботи за скороченим графіком підприємства й Ромащенка Т. О. Обчисліть суму заробітної плати для розрахунку розміру допомоги працівнику.

Задача 3 Найманий працівник у перший день роботи одержав травму на підприємстві, на якому встановлено чотириденний робочий тиждень. Нормальна тривалість робочого часу за професією працівника становить 40 годин на тиждень при п’ятиденному робочому тижні. Тарифну ставку на цей час було встановлено у розмірі 2500 гривень на місяць. Визначте середньоденну заробітну плату, з якої призначаються страхові виплати та здійснюється оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця.

ЛІТЕРАТУРА:

(1, 14, 18, 19, 21, 22, 24, 25, 35, довідково-інформаційні дані для розв’язання

задач).

 

 

 

55