Соціальне страхування. Навчальний посібник (частина 1)

ЗАДАЧІ

 

Задача 1 10 квітня в Дубко A. Т. народилася дитина. 20 червня вона звернулася із заявою до комісії із соціального страхування підприємства, на якому працювала, про надання відпустки для догляду за дитиною і виплату відповідної допомоги. Така допомога була призначена. 1 серпня 2008 року підприємство було приватизоване і на його базі було утворене відкрите акціонерне товариство. За рішенням правління BAT виплату допомоги Дубко було припинено. Коли вона звернулася за роз'ясненням, їй порадили звернутися до районного відділу праці та соціального захисту. Вкажіть умови виникнення права на допомогу по догляду за дитиною. В якому розмірі вона виплачується? Хто повинен виплачувати допомогу в цьому випадку?

Задача 2 Працівник підприємства 19.06.2008 р. надав листок непрацездатності, відповідно до якого з 08.11.2007 p. по 19.11.2007 р. через хворобу його було звільнено від роботи. Трудовий стаж працівника починається з 2.01.2001. 26.06.2008 р. йому було виплачено допомогу у розмірі 100 % середньої заробітної плати. Станом на яку дату визначається тривалість страхового стажу застрахованої особи - працівника підприємства? Чи правильною є виплата відповідно до чинного законодавства.

Задача 3 У березні поточного року на підприємстві проводилися зміни в організації виробництва і праці, внаслідок чого у частини працівників змінилися істотні

умови трудового договору. Громадянин Цибульський В. Г. відмовився працювати у зв’язку з новими умовами праці, через що трудовий договір з ним було припинено. Він звернувся до центру зайнятості із заявою про реєстрацію його як безробітного на пільгових умовах, передбачених для осіб, які втратили роботу з незалежних від них обставин. Однак йому відмовили в такій реєстрації, пояснивши, що Цибульський пропустив встановлений термін для реєстрації в центрі зайнятості він пояснив, що після звільнення на другий день захворіла 7-річна донька, яку він змушений був доглядати, оскільки виховує її без матері.

Які обставини визнаються втратою роботи з незалежних від працівника причин? Який порядок реєстрації громадян як безробітних? Чи правомірні дії центру зайнятості?

ЛІТЕРАТУРА:

(1, 2, 3, 5, 6, 8, 15, довідково-інформаційні дані для розв’язання задач)

 

 

38