Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 4.4. КОРИСНО ТА ЦІКАВО - Соціальне страхування. Навчальний посібник (частина 1) - Studbook
Главная->Інші підручники->Содержание->4.4. КОРИСНО ТА ЦІКАВО

Соціальне страхування. Навчальний посібник (частина 1)

4.4. КОРИСНО ТА ЦІКАВО

 

Український фонд соціальних інвестицій

Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) є неприбутковою організацією, яку було створено Постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2000 року № 740 з метою підготовки та виконання спільного Проекту Уряду України та Світового банку «Фонд соціальних інвестицій» (далі -Проект).

Розробку концепції фонду соціальних інвестицій в Україні було почато ще в 1998 році фахівцями Міністерства праці і соціальної політики України, Міністерства економіки і європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України, Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, а також експертами Світового Банку. У її основі - сприяння вирішенню пріоритетних соціальних проблем громад і вразливих груп населення, підтримка місцевих ініціатив з метою пом'якшення бідності і запобігання соціальної ізоляції.

Як наслідок - з 2000 року в Україні розпочата пілотна фаза спільного Проекту Уряду України і Світового Банку «Фонд соціальних інвестицій», що є першим масштабним Проектом у сфері соціальних послуг України. Основна фаза Проекту завершена в червні 2008 року. Наразі Український фонд соціальних інвестицій окрім Проекту «Фонд соціальних інвестицій» реалізовує грант Урядів Японії, Німеччини, Швеції.

ГрантУрядуЯпонії

На розбудову потенціалу найбідніших громад у 2005 році УФСІ отримав грант від Японського фонду соціального розвитку.

Мета: розвиток потенціалу найбідніших громад України активізація участі громади у процесі прийняття рішень визначення та мобілізація необхідних ресурсів. Розмір гранту - 1 711 500 дол. США.

Кошти гранту Уряду Японії спрямовано на розробку тренінгових програм і проведення навчання громад і представників місцевих органів влади. Грантовий проект виконується впродовж 2006-2008 років в усіх регіонах проектної діяльності УФСІ.

Внаслідок впровадження гранту проведено 330 тренінгів, в яких взяли участь понад 6000 осіб.

Грант Уряду Німеччини

На розвиток соціальної інфраструктури Донецької і Луганської області Німецький банк розвитку (KfW) надав УФСІ 7 млн євро. 6 березня 2007 року була підписана відповідна угода між Міністерством праці та соціальної політики України, Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ) і Німецьким банком розвитку (KFW). Кошти гранту спрямовано на реабілітацію об'єктів соціальної та комунальної інфраструктури у сільській місцевості (школи, фельдшерсько-акушерські пункти, клуби, дороги, водогони, сміттєзвалища тощо) та навчання громад. Обов'язкове співфінансування місцевої громади 10 % вартості мікропроекту.

За умовами Гранту кошти будуть спрямовані у ПІахтарський, Добропільський та Ясинуватський райони Донецької області, а також у Краснодонський, Слов'яносербський і Троїцький райони Луганської області.

Передбачається, що вартість одного мікропроекту становитиме приблизно 60 000 євро. Планується впровадити близько 100 мікропроектів. Впровадження мікропроектів розраховані на три роки і впроваджуватимуться Фондом за процедурами Світового банку.

Довідково: Цей грант надано Україні в рамках угоди про фінансове співробітництво між урядами України і ФРН, що була підписана наприкінці 2006 року. Реалізація цієї угоди дозволить уряду України отримати позики і гранти для впровадження інвестиційних проектів в Україні у таких сферах, як енергозбереження і енергоефективність, розвиток малого і середнього бізнесу, розвитку інфраструктури на загальну суму понад 80 млн євро.

Грант Уряду Швеції

У 2003 р. ПІведська агенція міжнародного розвитку (SIDA) надала Українському фонду соціальних інвестицій грант у розмірі 9 млн шведських крон. Метою гранту було надання підтримки інноваційним мікропроектам УФСІ. У 2007 році ПІведська агенція міжнародного розвитку (SIDA) продовжила співпрацю з УФСІ. Шдписано угоду, яка передбачає технічну допомогу (у розмірі 3,6 млн шведських крон) для навчання та консультування організацій - надавачів соціальних послуг у рамках проектів, які впроваджує УФСІ у трьох регіонах (Львівському, Харківському, Хмельницькому).

Грантовий проект технічної допомоги мікропроектам УФСІ буде реалізовуватися до 30 березня 2009 року.

Міжнародний досвід в сфері соціальних інвестицій

Фонди соціальних інвестицій працюють у багатьох країнах світу. Перший такий фонд був створений на початку 80-х років 20 століття у Болівії. Сьогодні такі фонди створені та успішно працюють у понад 60 країнах світу.

Діяльність їх спрямована переважно на відновлення об'єктів соціальної інфраструктури і подолання бідності. Проте фонд кожної країни має свої особливості.

Країни Латинської Америки часто використовують фонди соціальних інвестицій як надійний засіб "оперативної допомоги" у подоланні негативних для соціальної сфери наслідків економічної та фінансової кризи. Такі фонди є ефективними й у країнах, що страждають від природних катаклізмів. Наприклад, доволі успішним було впровадження механізму соціального інвестування у Вірменії для відновлення об'єктів соціальної інфраструктури, які постраждали від землетрусу.

Починаючи з 90-х років завдяки фінансовій підтримці Світового Банку механізми соціального інвестування почали працювати в колишніх соціалістичних країнах, таких як Болгарія, Румунія, Грузія, Молдова, Таджикистан, а з 2000 року - в Україні.

Український фонд соціальних інвестицій унікальний тим, що з самого початку його діяльності було закладено таку важливу складову, як сприяння реформуванню системи соціальних послуг в Україні.

 

 

35