Соціальне страхування. Навчальний посібник (частина 1)

ЗАДАЧІ

 

Задача 1

Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами настала у застрахованої особи в березні 2008 року. У розрахунковому періоді (вересень-лютий) їй була нарахована заробітна плата вересень - 1320 грн, жовтень - 1380 грн, листопад -1200 грн, у грудні застрахована особа була тимчасово непрацездатною та перебувала у відпустці і працювала тільки 6 робочих днів, за які їй нараховано основну заробітну плату в сумі 360 грн, одноразову премію до свята - 800 грн та матеріальну допомогу - 150 грн, січень - 1260 грн, лютий - 1260 грн.

Розрахувати розмір допомоги по вагітності та пологах.

Задача 2

Працівник підприємства «А» - застрахована особа, отримав звільнення від роботи з 08.04.2008 p. по 24.04.2008 р.

Цей працівник працює на підприємстві «А» з 01.04.2007 p., його загальний трудовий стаж на дату настання страхового випадку за записами в трудовій книжці становить 4 роки і 11 місяців. Після виплати соціальної допомоги від

працівника в комісію з соцстраху підприємства «А» надійшла письмова заява, де працівник зазначив, що суму допомоги йому занижено внаслідок неправильного визначення його страхового стажу. Як випливає із заяви працівника, раніше він працював у приватних фірмах, у приватних підприємців, які на цей час припинили свою діяльність.

Крім того, були періоди, коли він ніде не працював. Працівник вважає, що тривалість його страхового стажу понад 10 років і для розрахунку розміру допомоги з тимчасової непрацездатності слід застосовувати вищий коефіцієнт (відсоток) оплати - 100 %.

1.         Який відсоток оплати його середньої заробітної плати застосовано при розрахунку допомоги?

2.         На підставі яких документів розраховується тривалість страхового стажу працівника для встановлення йому відповідного відсотка оплати?

3.         На кого покладається обов'язок надати підтвердження тривалості

страхового стажу застрахованої особи - на самого працівника (застраховану

особу) чи на підприємство-страхувальника?

Задача 3

Іванова А. В. (55 років) звернулась за призначенням пенсії за віком. На її утриманні перебуває 75-річна матір-інвалід II групи і син 20 років, який навчається.

За яких умов буде призначена пенсія за віком Івановій? Чи матиме вона право на надбавки до пенсії? (назвіть які).

ЛІТЕРАТУРА:

(1, 5, 6, 8, 15, довідково-інформаційні дані для розв'язання задач)

 

 

31