Соціальне страхування. Навчальний посібник (частина 1)

ЗАДАЧІ

 

Задача 1

Гр-ка Левко А. П. працює продавцем у ТОВ «Карамель». 3 01.04.2003 р. до 10.04.2003 р. вона була відсутня на роботі у зв’язку з хворобою, про що принесла довідку від лікаря приватної поліклініки «Медик». Розглянувши цю довідку, комісія із соціального страхування товариства відмовила їй у призначенні допомоги в разі тимчасової непрацездатності.

Чи правомірною є відмова? Який порядок підтвердження тимчасової непрацездатності особи?

Задача 2

Громадянка Трофимова Л. М. перебувала у щорічній основній відп’стці з 1 по 28 серпня 2008 року. 13 серпня у неї захворіла трирічна дочка, у звязку з чим їй був виданий листок тимчасової непрацездатності з 4 серпня по 20 серпня. Директор ТОВ «Колос» (де працює гр-ка Трохимова Л. М.) відмовилась оплатити листок тимчасової непрацездатності Трохимової Л. М. та подовжити відпустку.

За яких умов допомога в разі тимчасової непрацездатності не виплачується? Чи законні дії директора?

Задача 3 Працівник підприємства Федоренко I. I. отримав травму на виробництві, про що було складено акт про нещасний випадок на виробництві. Після двомісячного лікування у лікарні він знову став до роботи, однак через поганий стан здоров’я попросив про переведення на легшу роботу, у чому йому було відмовлено, через те, що підприємство має фінансові труднощі і частина працівників працює на умовах неповного робочого тижня, а медичний висновок, згідно з яким необхідно Федоренко I. I. перевести на легшу роботу, у нього відсутній. Федоренко I. I. звернувся до адвоката, який пояснив, що після лікування він повинен був звернутися до МСЕК для встановлення ступеня втрати працездатності, яка і дасть рекомендації щодо можливого його переведення на легшу роботу.

 

 

16