Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Поняття "індивід - особа - особистість". - Методичка з Філософії (частина 2) - Studbook
Главная->Філософія->Содержание->Поняття "індивід - особа - особистість".

Методичка з Філософії (частина 2)

Поняття "індивід - особа - особистість".

"Припущення, що людської природи не існує, містить в собі стільки ж небезпек, як і концепція фіксованої людської природи. Якщо немає сутності, спільної для всіх людей, то із цього випливає, що не може бути єдності людей, не можуть бути знайдені цінності та норми, для всіх загальнозначущі, і навіть те, що не мають права на існування такі науки, як психологія та антропологія, предметом вивчення яких постає людина. Було би корисним співвіднести поняття природи або сутності людини із визначенням атрибутів, спільних для всіх людей... Найбільш відомий із цих атрибутів - визначення людини як розумної істоти - homo sapiens... Друге суттєве визначення людини - zoon politicon - істота соціальна... Ще одне визначення людини - homo faber - людина, що здатна творити, виробляти... Нарешті, слід згадати ще про один суттєвий атрибут людини: людина - істота, що здатна продукувати символи, а найбільш важливий символ, який вона створила, - слово ".

(Е.Фром, Р.Хирау)

Перечитайте уважно наведені міркування, проаналізуйте їх та дайте відповіді на такі питання: 1) наскільки є виправданим прагнення окреслити сутність, а також атрибути людини; 2) яка позиція тлумачення людини видається вам більш виправданою - концепція існування єдиної людської природи чи плюралістичності людини; 3) чи можна вважати наведені атрибути людської природи достатніми, найпершими, найважливішими? - Доповніть їх своїми поясненнями.

 

 

 

 

35