Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Філософські ідеї в літературі та в громадсько-політичних рухах - Методичка з Філософії (частина 1) - Studbook
Главная->Філософія->Содержание->Філософські ідеї в літературі та в громадсько-політичних рухах

Методичка з Філософії (частина 1)

Філософські ідеї в літературі та в громадсько-політичних рухах

Уважно перечитайте філософсько-світоглядні міркування І.Я.Франка.

"Ціла історія нашої цивілізації, матеріальної і духовної, се не що інше, як поступове систематичне і ненастанне відсування, віддалення границь неможливого ".

(І.Франко)

"Людина споконвіку прагне до однієї мети - до щастя. Того щастя вона досягне аж тоді, коли наука і праця зіллються для неї воедино, коли всяка Ті наука буде корисною працею для суспільства, а всяка праця буде виявом її розвинутої думки, розуму, науки. І народи тільки тоді зможуть досягнути щастя і свободи, коли всі будуть вченими працівниками...".

(І.Франко)

Які чинники людської діяльності вважає автор найпершими чинниками суспільного поступу? Якою мірою виправдані такі думки?

 

"Ідеал національної самостійності в усякім погляді, культурнім і політичнім, лежить для нас поки що... поза межами можливого. Та не забуваймо ж, що тисячні стежки, які ведуть до його здійснення, лежать просто-таки під нашими ногами, і що тільки від нашої свідомості того ідеалу, від нашої відданості йому буде залежати, чи ми підемо тими стежками до нього, чи може звернемо на якісь інші стежки ".

(І.Франко)

Який орієнтир для індивідуальної діяльності висуває І.Я.Франко? Що він означає на практиці? Якою мірою це міркування можна використати для покращення сучасної ситуації в Україні?

 

 

80