Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Філософія в Києво-Могилянській академії. - Методичка з Філософії (частина 1) - Studbook
Главная->Філософія->Содержание->Філософія в Києво-Могилянській академії.

Методичка з Філософії (частина 1)

Філософія в Києво-Могилянській академії.

Аналізуючи філософську спадщину професорів Києво-Могилянської колегії (Академія від 1701 року), акцентуємо особливу увагу на значному піднесенні її професійного рівня і виокремленні у самостійну галузь наукових знань.

"Нічого немає на землі великого, крім людини і нічого великого в людині, крім розуму".

(Иосиф Кононович-Горбацький)

"Всі достоїнства, що в природі розділені на частини, в ній одній (в людині) зосередились, і вона є ніби другою природою, якщо не величиною, то повною досконалостей, рівною ціпи природі".

(Феофан Прокопович)

"Найвище людське щастя в цьому житті частково полягає в мудрості й доблесті, частково -у здоров "і тіла й добрій долі".

(Георгій Кониський)

"Бог існував раніше буття світу ...як найдосконаліший розум... Ціле визначення природи збігається з Богом, в якій він із необхідністю існує і якою він рухає... ".

(Феофан Прокопович)

"... етика-наука практична, що стосується вчинків людини, спрямованих на моральне добро або узгоджених із здоровім глуздом ".

(Георгій Кониський)

"Активне ж життя полягає в удосконалені моральних чеснот, а саме - громадянських та військових ".

(Стефан Калиновський)

Яку філософську проблематику цінують та висувають на перший план професори Києво-Могилянської академії? В чому можна побачити в їх міркуваннях збереження давніх традицій філософствування? Яке місце у філософських вченнях київських вчених займає проблема співвідношення віри та розуму, як вона позначилась на новій морально-етичній концепції?

 

 

76