Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Персоналізм як напрям антропологічної філософії XX ст. - Методичка з Філософії (частина 1) - Studbook
Главная->Філософія->Содержание->Персоналізм як напрям антропологічної філософії XX ст.

Методичка з Філософії (частина 1)

Персоналізм як напрям антропологічної філософії XX ст.

Дайте оцінку твердженням і визначте провідні ідеї персоналізму:

"Центральна позиція персоналізму - це існування вільних та творчих особистостей, і він також передбачає наявність в їх структурах принципу непередбачуваності... Особистість - це не об'єкт, хай навіть найдосконаліший, який, як і всілякі інші, ми могли би пізнати ззовні. Особистість - єдина реальність, яку ми пізнаємо та водночас створюємо із середини... Особистість є жива активність самотворення, комунікації та поєднання із іншими особистостями... Змусити людину пробудитися від глибокого сну, відмовитись від жалюгідного існування може лише той, хто зрозумів сенс особистісного існування і кличе до його вершин... Подібний сенс людського існування полягає не в тому, щоби злитися із абстрактною всезагальністю Природи або Царства ідей, але в тому, щоби змінити "таємницю своєї душі", щоби прийняти в неї царство небесне та втілити його на Землі. До такого вчинку покликана людина своєю свободою ".

(Е. Муньє)

Чим персоналізм відрізняється: а) від екзистенціалізму; б) від філософської антропології? В чому ви можете побачити очевидні позитивні риси та переваги персоналізму над іншими вченнями антропологічного спрямування? Чи згідні ви із тим тлумаченням людської особистості, яке дає персоналізм?

 

 

66