Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Ідеї філософської антропології як течії західної філософії XX ст. - Методичка з Філософії (частина 1) - Studbook
Главная->Філософія->Содержание->Ідеї філософської антропології як течії західної філософії XX ст.

Методичка з Філософії (частина 1)

Ідеї філософської антропології як течії західної філософії XX ст.

"Те, що робить людину людиною, є принципом, протилежним усьому життю взагалі... - екзистенціальна незалежність від органічного, свобода, звільнення від примусу і тиску, від "життя" та усього, що належить "життю", включаючи її власний, пов'язаний із потягами інтелект. Така "духовна " істота більше не прив'язана до потягів та зовнішнього світу, а "вільна від зовнішнього світу " і, як ми будемо це називати, "відкрита світові". У такої істоти с "світ". Одвічна надані їй центри "опору " та реакції навколишнього світу вона здатна піднести до "предметів", здатна в принципі осягати власне "так-буття" цих "предметів", без тих обмежень, яких зазнає цей предметний світ або його даність через вітальну систему потягів та її чуттєвих функції... Тому дух є предметність, визначеність так-буттям самих речей. І носієм духу є істота, у якої принципове відношення до зовнішньої дійсності є прямо протилежним порівняно із тваринним".

(М.Шелер)

Як ви розумієте вислів "свобода від усього, що належить "життю"? Спробуйте поінтерпретувати цей вислів, навести певні приклади такої свободи. Якими є і можуть бути наслідки подібної свободи? У чому полягає предметне ставлення людини до світу? Чому та в якому сенсі людина, на відміну від тварини, "відкрита світу"?

 

 

64