Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Загальна характеристика історико-філософського процесу в ХХ ст. - Методичка з Філософії (частина 1) - Studbook
Главная->Філософія->Содержание->Загальна характеристика історико-філософського процесу в ХХ ст.

Методичка з Філософії (частина 1)

Загальна характеристика історико-філософського процесу в ХХ ст.

Характеризуючи особливості філософії XX ст., проаналізуйте наступні твердження:

"Для мене постає (не заперечною) множинність засобів буття світу, і кожний істинний опис схоплює один з них".

(Н. Гудмен)

"Як зрозуміти ситуацію, коли розсудливі інтелігентні люди, маючи перед собою одну гаму питань, дають завжди різні відповіді" ...Причина полягає в тому, що філософ віддає перевагу одним пізнавальним цінностям, а не іншим. Добротність і надійність - це... оціночний матеріал, він залежить від вагомості для нас тих чи інших суджень в рамках загальної схеми. Філософія - діалог викликів часу і відповідей на них... Будь відкритим для контактів, вмій вислуховувати заперечення, підтримуй діалог з опонентами, поважай їх працю... Завдання ук полягає в тому, щоб виробити позицію, яка б задовольняла не всіх, а тільки нас самих. Якщо ми зробимо це відповідально і компетентно, то, можливо, досягнемо того, у що вартує вірити ".

(Н. Решер)

У наведених твердженнях проводиться так звана плюралістична методологічна позиція. Подумайте: в чому полягають переваги плюралістичної орієнтації в філософії; якими можуть постати причини філософських непорозумінь; у чому проявляється толерантність сучасної філософії; яке значення мають ціннісні установки у філософському пізнанні?

 

 

60