Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Особливості, умови формування та етапи розвитку античної філософії. - Методичка з Філософії (частина 1) - Studbook
Главная->Філософія->Содержание->Особливості, умови формування та етапи розвитку античної філософії.

Методичка з Філософії (частина 1)

Особливості, умови формування та етапи розвитку античної філософії.

Уважно перечитайте твердження відомого французького дослідника античної філософії:

"Перша мудрість відкриває істину настільки чудову, що досягнути її можна лише через значні зусилля... Виносячи цю таємну істину на площу, мудрість робить її предметом обговорення, дослідження, не лишаючи її, проте, утаємниченості та містичності. Мудрість та філософія заміняють традиційні ритуали посвяти у соціальну повноцінність, що перешкоджали ласичної вільному застосуванні-у сперечанні, дискусії, діалозі - стає найпершою політичною зброєю. Воно приносить повну відкритість як у ставленні до проявів громадянського, так і духовного життя. Останнє у письмовій формі повідомляє усіх громадян і стає доступним для критики ...за умов рівності громадян; відбувається відмова від традицій, які більше не вважаються нерухомими та вшанованими... Основна мудрість грецьких мислителів полягала у розмірковуваннях з приводу політики і моралі".

(Ж.-П. Вернан)                                  

Виділіть найперші особливості нового - філософського - типу мислення; оцініть роль соціальних та пізнавальних чинників у появі філософії, її значення для життя суспільства, для розвитку особистості. Які умови, на ваш погляд, повинні були сприяти формуванню філософії в Стародавній Греції?

 

 

17