Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Історична зміна предмета філософії. - Методичка з Філософії (частина 1) - Studbook
Главная->Філософія->Содержание->Історична зміна предмета філософії.

Методичка з Філософії (частина 1)

Історична зміна предмета філософії.

Спробуйте визначити, до яких історичних епох найбільше підходять перераховані нижче її характеристики, аргументуйте свої твердження.

"Філософія... називалася або життєвою мудрістю, або наукою про принципи, або вченням про абсолютне, або самопізнанням людського духу ".

(В.Вільденбанд)

 

Прокоментуйте:

"Кожна філософія є відображенням свого і лише свого часу... Відмінність філософських вчень полягає не в тому, що одні з них безсмертні, а інші швидкоплинні, а в тому, що одні із них були життєвими протягом певного часу, а інші ніколи не були життєвими. Вічні філософські істини - це ілюзія. Суттєві не вони, а людина, яка була відображена в них. Чим повніше це відображення людини, тим більш істинною є філософія, - в тому смислі, як ми говоримо про внутрішню істину великого витвору мистецтва, істину, яка не залежить від обґрунтованості, від відсутності суперечностей між: окремими положеннями".

(О.Шпенглер)

 

 

 

12