Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 16, 17. Фінансові інструменти ринку цінних паперів (стисло) - Курс Інвестування (стисло) - Studbook
Главная->Інвестування->Содержание->16, 17. Фінансові інструменти ринку цінних паперів (стисло)

Курс Інвестування (стисло)

16, 17. Фінансові інструменти ринку цінних паперів (стисло)

ЦП – це грош. документи, що засвідчують право володіння або відносини позики, визначають взаємовідносини між емітентом та їх власником, можуть передбачати поточні доходи (у вигляді дивідендів або відсотків), а також можливість передачі грош. та інших прав, що випливають з цих документів, ін. особам.

1. Пайові пінні папери свідчать про участь у статутному фонді та наділяють їхніх власників правом на участь в упр-ні вир-ом і отримання частки майна при ліквідації емітента. (Акція)

2. Боргові ЦП (емітент несе відповідальність повернути у призначений термін кошти, інвестовані у його дія-ть, але які не наділяють їхніх власників правом участі в упр-ні під-вом. (Облігація, Ощадний сертифікат Інвестиц. сертифікат - ЦП, який свідчить про частку в інвест. фонді).

3.Похідні ЦП (деривативи) - ЦП, що дають право на придбання чи продаж протягом терміну фін. або товарних ресурсів. Опціон – право за фіксовану ціну придбати певну кількість акцій в особи, яка виписала опціон, або ж продати їх: покупець отримує право, а продавець контракту бере на себе зобов’язання з їх виконання. Ф’ючерс те саме, однак розрахунок після закінчення ф’ючерсного контракту є обов’язковим, тобто покупець вже має не право купити чи продати акції за попередньо обумовленою ціною, а обов’язок здійснити це. Форвард -    угода, за якою покупець і продавець домовляються про постачанння активу (зазвичай товару) визначеної якості та у визначеній кількості на визначену дату в майбутньому. Ціна може обумовлюватися заздалегідь чи на момент поставки із додаванням до неї накладних витрати. Форварди випускають на різні види товарно-сировинних продуктів і базових активів, напр.: метали; енергоносії; % ставки; курси обміну валюти – форвардні валютні угоди. Особливості форвардних контрактів: мають обов'язкову силу і є незворотними.

 

 

19