Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 7. Довгострокове кредитування як форма участі банку в інвестиційному процесі - Курс Банківська Система - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->7. Довгострокове кредитування як форма участі банку в інвестиційному процесі

Курс Банківська Система

7. Довгострокове кредитування як форма участі банку в інвестиційному процесі

  Однією з найпоширеніших форм участі банків в інвестиційному процесі є середньо та довгострокове кредитування, до об'єктів якого відносяться:  будівництво нових підприємств;  реконструкція, технічне переозброєння і розширення підприємств; організація випуску нової продукції;  придбання науково-технічної продукції, інтелектуальних цінностей та інших об'єктів власності; здійснення екологічних заходів.

Основними джерелами ресурсів для довгострокового кредитування можуть виступати власні кошти банку, державні кошти, а також залучені банком ресурси.

У процесі надання довгострокового кредиту потенційний позичальник, окрім стандартного переліку документів, подає за узгодженням з банком іще й такі: проектно-кошторисну документацію; основні техніко-економічні показники проекту;  контракт на будівництво;  документи на право землекористування;  позитивне рішення екологічної експертизи;  план технічного переозброєння.

На основі поданих документів проводиться оцінка кредитоспроможності позичальника та попередня інженерно-економічна експертиза проекту. Спеціалісти банку визначають доцільність надання кредиту та його економічну ефективність і за умови позитивного рішення видача довгострокового кредиту може здійснюватися одночасно або поетапно (в міру виконання будівельно-монтажних робіт, придбання товарно-матеріальних цінностей тощо). Відсоткова ставка за кредит обумовлюється з урахуванням терміну позички, рівня ризику, кредитної історії клієнтів. Загальний термін користування кредитом складається з нормативного часу здійснення витрат і часу, протягом якого цей кредит повертається банку.

Деякі особливості має проектне фінансування інвестиційних проектів, коли основним забезпеченням погашення кредиту є сам проект, тобто доходи, які в майбутньому отримає підприємство, що здійснює будівництво чи реконструкцію. Джерелом погашення заборгованості виступають грошові потоки, які генеруються в результаті реалізації проекту. Для прийняття рішення про таке фінансування висувається вимога участі у проекті значної частки власних коштів замовника.

Обсяги державного кредитування, напрями, а також об'єкти кредитування визначаються в Україні державною програмою економічного та соціального розвитку країни. Рішення про надання кредиту за рахунок державних коштів, а також розмір процентної ставки визначаються НБУ, МФУ та Мінекономіки. Потім НБУ укладає кредитну угоду з банком, а той, у свою чергу, - з клієнтом. Щодо контролю за цільовим використанням державного кредиту, то його здійснює НБУ, а контроль за своєчасним поверненням коштів до бюджету - МФУ або Головне управління Держказначейства України.

Метою управління капітальними інвестиціями є вибір найефективніших інвестиційних проектів і забезпечення реалізації окремих інвестиційних програм. Особлива увага приділяється вибору інвестиційних проектів, що здійснюється на основі оцінки їх ефективності при забезпеченні послідовності проведення аналізу.

 

 

91