Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 3. Характеристика міжбанківських розрахунків - Курс Банківська Система - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->3. Характеристика міжбанківських розрахунків

Курс Банківська Система

3. Характеристика міжбанківських розрахунків

Важливим елементом грошових розрахунків є міжбанківські розрахунки. Організація міжбанківських розрахунків є обов'язковою переду­мовою здійснення міжгосподарських розрахунків, які банки та їх філії проводять для своїх клієнтів, а також функціонування платіжної системи та банківської системи загалом.

Крім того, між банками як самостійними економічними суб’єктами виникає багато відносин, які зумовлюють їх власні взаємні платежі:

-         міжбанківські кредитні відносини;

-         купівля-продаж валюти, цінних паперів;

-         надання послуг тощо.

Для забезпечення міжбанківських розрахунків створені внутріш­ньодержавні та міжнародні платіжні системи.

В Україні можуть створюватися внутрішньодержавні банків­ські та небанківські платіжні системи. До внутрішньодержавних банківських платіжних систем відносять системи міжбанківських розрахунків, системи масових платежів та внутрішньобанківські платіжні системи.

Система міжбанківських розрахунків призначена для переказу грошей у межах України між банками на виконання зобов'язань їх клієнтів, а також власних зобов'язань цих банків.

Система масових платежів призначена для переказу грошей за опе­раціями, що здійснюються юридичними та фізичними особами із за­стосуванням платіжних інструментів.

Внутрішньодержавні небанківські платіжні системи мають право здійснювати діяльність, пов'язану із переказом, виключно після їх ре­єстрації в НБУ та отримання відповідного дозволу, порядок реєстрації та отримання якого визначається НБУ.

 

46