Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 3.Порядок відкриття, ведення та закриття рахунків клієнтів банку - Курс Банківська Система - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->3.Порядок відкриття, ведення та закриття рахунків клієнтів банку

Курс Банківська Система

3.Порядок відкриття, ведення та закриття рахунків клієнтів банку

Передумовою існування різних форм розрахунків є можливість відкриття та ведення операцій за рахунками юридичних і фізичних осіб в установах банків.

Банківський рахунок – це бухгалтерський документ, що ведеться в банку на ім’я певного клієнта для обліку руху його грошових коштів: надходження, витрачання, залишку.

Юридичні і фізичні особи відкривають рахунки у будь-яких банках України за власним вибором і за згодою цих банків у порядку, що встановлюється нормативно-правовими актами НБУ та іншими актами чинного законодавства.

 За своїм призначенням банківські рахунки можна поділити на чотири види:  поточні,  бюджетні,  кредитні та  депозитні.

Поточний рахунок – це рахунок, що відкривається банком клієнту на підставі договору про зберігання коштів і здійснення розрахункових та касових операцій відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Поточні рахунки відкриваються організаціям всіх форм власності, їх відокремленим підрозділам, представництвам фірм-нерезидентів, фізичним особам. Поточними також є карткові рахунки типу «Н» і «П», інвестиційні рахунки інесторів-нерезидентів.

Договір на відкриття та обслуговування поточного банківського  рахунку укладається на підставі документів, які клієнт банку подає до установи банку.

Бюджетні рахунки відкриваються організаціям (їх відокремленим підрозділам), яким виділяються кошти за рахунок державного або місцевого бюджету для їх цільового використання.

Кредитний рахунок відкривається на підставі укладеного договору між юридичною або фізичною особою та установою банку, яка має право надавати кредити з дотриманням вимог чинного законодавства України. Нерезидентам – юридичним та фізичним особам – кредитні рахунки не відкриваються.

Кредитні рахунки призначені для обліку заборгованості за кредитами, які надані шляхом оплати розрахункових документів чи перерахування на поточний рахунок позичальника відповідно до мов кредитної угоди. Виплата позики готівкою можлива тільки для фізичних осб.

Кредитні рахунки закриваються при  погашенні боржником всієї суми позики та відсотків або при списанні безнадійної заборгованості банком.

Депозитний (вкладний) рахунок – це банківський рахунок, який відкривається клієнту за договором депозитного (ощадного) вкладу для зберігання грошей, які передаються як правило на визначений строк, під відсотки та підлягають поверненню відповідно до умов договору.

Кошти на депозитний рахунок юридичних осіб перераховуються з їх поточного рахунка і після закінчення строку зберігання поертаються на поточний рахунок. Гроші на ощадні вклади фізичних осіб вносяться готівкою, перераховуються з їх поточного рахунка або з ощадного вкладу в іншому банку. Відсотки за вкладами перераховуються в такому ж порядку або зараховуються на поповнення депозиту.

Закриття депозитних рахунків здійснюється у разі закінчення строку депозитної угоди, при достроковому розірванні угоди (якщо така можливість була передбачена угодою), у разі смерті вкладника (для фізичних осіб).

  Кредитні та депозитні рахунки можуть відкриватися комерційними банками в національній та іноземній валютах.

 

 

40