Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 тема 6.ХАРАКТЕРИСТИКА РОЗРАХУНКОВО-КАСОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ КЛІЄНТІВ - Курс Банківська Система - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->тема 6.ХАРАКТЕРИСТИКА РОЗРАХУНКОВО-КАСОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ КЛІЄНТІВ

Курс Банківська Система

тема 6.ХАРАКТЕРИСТИКА РОЗРАХУНКОВО-КАСОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ КЛІЄНТІВ

 

Основи організації, способи і форми грошових розрахунків у на­родному господарстві. Готівкові та безготівкові розрахунки.

Правові основи відкриття рахунків в банку. Види та характеристика рахунків. Порядок відкриття, переоформлення та закриття рахунків.

Форми безготівкових розрахунків: платіжні доручення, чеки, ак­редитиви, платіжні вимоги-доручення; сфера використання і поря­док проведення розрахункових операцій.

Способи безготівкових розрахунків: розрахунки на основі заліку взаємних вимог, розрахунки у порядку планових платежів; сфера їх використання, порядок проведення розрахункових операцій. Контроль за дотриманням розрахункової дисцип­ліни.

Організація готівкових грошових розрахунків. Кругообіг готів­кових грошей. Вимоги до устрою та устаткування приміщення каси, комори та сховищ банків, порядок їх відкриття та закриття. Організація надходження готівкових грошей до кас комерційних банків. Порядок одержання та витрачання готівкових грошей. Прогнозування обороту готівкових грошей у банках. Касова дисципліна і контроль за її дотриманням. Порядок роботи банкоматів.

План лекційного заняття

1. Класифікація і характеристика банківських операцій

2. Сутність розрахункових відносин

 

3.  Порядок відкриття, ведення та закриття рахунків клієнтів банку

4. Касові операції банків та організація готівкового обігу.

 

37