Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 ТЕМА 4. ЕМІСІЯ ГРОШЕЙ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ - Курс Банківська Система - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->ТЕМА 4. ЕМІСІЯ ГРОШЕЙ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ

Курс Банківська Система

ТЕМА 4. ЕМІСІЯ ГРОШЕЙ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ

Центральний банк – емісійний центр готівкового грошового обороту. Монопольне право НБУ на емісію грошових знаків; чинники і характер зміни цієї діяльності центральних банків у ХХ ст. Повноваження НБУ як емісійного центру готівкового грошового обороту. Організація виготовлення, емісії та обороту грошових знаків.

Регулювання готівкового грошового обороту в позабанківській сфері. Місце готівки в грошовій та платіжній системах. Особливості платіжної системи та структури грошової маси в Україні. Основні принципи організації готівкового грошового обороту суб’єктів економіки в Україні. Шляхи скорочення готівкового грошового обороту в Україні.

Організація емісійно-касової роботи в установах НБУ. Формування резервних фондів грошових знаків у Центральному сховищі та в територіальних управліннях НБУ. Регулювання оборотної каси установ НБУ та порядок здійснення касових операцій.

Прогнозування готівкового грошового обороту. Зміст прогнозного розрахунку касових оборотів банків та його призначення. Організація роботи зі складання прогнозного розрахунку в установах НБУ. Прогнозування надходження в каси банків торговельної виручки. Прогнозування видачі з кас банків готівки на оплату праці. Організація роботи з інкасації та перевезення грошових знаків в установах НБУ.

План лекційного заняття

1.  Національний банк – емісійний центр держави

2.  Емісійно-касова робота НБУ

3. Організація готівкових операцій комерційних банків

4. Прогнозування та облік касових операцій комерційних банків

       5. Організація інкасації грошей та перевезення цінностей

 

 

23