Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 1. Валютний ринок: зміст, функції, класифікація, операції - Курс Банківська Система - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->1. Валютний ринок: зміст, функції, класифікація, операції

Курс Банківська Система

1. Валютний ринок: зміст, функції, класифікація, операції

В економічній літературі поняття «валютні операції», як і поняття «валюта», не отримало однозначне трактування. Це пов’язано, перш за все, з надзвичайно широким асортиментом таких операцій та їхнім невпинним динамічним розвитком, який спостерігається протягом останніх десятиліть.

Доволі широким є підхід, що використовується у вітчизняному  валютному законодавстві, який передбачає зарахування до валютних операцій, пов’язаних з переходом права власності на валютні цінності, за

винятком операцій, що здійснюються між резидентами у валюті України;

операцій, пов’язаних з використанням валютних цінностей у міжнародному обігу як засобу платежу, з передаванням заборгованостей та інших зобов’язань, предметом яких є валютні цінності, а також операцій, пов’язаних із ввезенням, переказуванням і пересиланням на територію України та вивезенням, переказуванням і пересиланням за її межі  валютних цінностей.

Низка дослідників валютні операції розуміє лише як операції обміну однієї національної валюти на іншу через купівлю-продаж на валютних ринках. Інші економісти розглядають валютні операції як будь- які платежі, пов’язані з переміщенням валютних цінностей між суб’єктами валютного ринку. Часто зміст валютних операцій розкривається як вид діяльності підприємств, банківських та інших фінансово-кредитних установ, ридичних і фізичних осіб щодо купівлі-продажу, розрахунків та  надання у позику іноземної валюти.

Отже, валютні операції – це будь-які операції торговельного, кредитного чи розрахункового характеру, пов’язані з використанням іноземної валюти і платіжно-кредитних інструментів, виражених в іноземній валюті.

 

101