Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 70. Особливості проведення технічного аналізу фінансових ринків - Фінансовий Ринок остовні питання - Studbook
Главная->Фінанси->Содержание->70. Особливості проведення технічного аналізу фінансових ринків

Фінансовий Ринок остовні питання

70. Особливості проведення технічного аналізу фінансових ринків

Технічний аналіз фінансових ринків ґрунтується на вивченні тенденцій розвитку визначених показників діяльності фінансового ринку (курсова ціна, капіталізація, тощо) на основі побудови графіків і таблиць, що характеризують динаміку попередніх періодів.

Завдяки побудові кривих розвитку курсової вартості, аналізу ринкових індексів і рейтингів фінансові аналітики роблять прогнози щодо майбутнього розвитку подій, в тому числі і з метою визначення найсприятливішого проміжку часу для інвестицій. Базова концепція технічного аналізу звучить таким чином : існує деякий взірець, за яким відбувався розвиток курсу акцій у минулому, тож і майбутня динаміка курсу також буде побудована за згаданим взірцем.

Духовним батьком технічного аналізу акцій вважається американський економіст Ч. Доу, який свого часу запропонував практичний спосіб оцінки ситуації на ринку для визначення доцільності виходу на нього через розрахунок індексів ділової активності (найвідоміші – Dow Jones Industrial Index, S&P 500, Nasdaq, Dow-Jones – EURO-STOXX, Nikkei). Сигналом до вкладення коштів у фінансові інструменти є початок фази зростання відповідних індексів.

Основні аксіоми технічного аналізу

Технічний аналіз базується на наступних основних аксіомах, що слідують з теорії Доу, розробленої Чарльзом Доу у 1900 році:

Технічний аналіз базується на трьох основних аксіомах:

1) рух (зміна) цін на ринку враховує все. Будь-який чинник, що впливає на ціну (економічний, політичний або психологічний) вже врахований ринком і включений в ціну. Тому все, що потрібно для прогнозування, це – вивчати графік руху цін, залишаючи без уваги причини, що його  викликають (це особливо важливо в переломні моменти, коли причини змін, що починаються, можуть бути ще нікому не відомі);

2) рух цін підпорядкований тенденціям. Ціни рухаються спрямовано, головним завданням є визначення трендів спрямування руху цін. Термін «тренд» означає певний напрямок руху цін. Завдання аналітика  – виявляти зародження і ослаблення тенденцій на ранніх стадіях їх розвитку і діяти відповідно до їх напряму.

 Існують такі види трендів:

- висхідний (бичий) – ситуація коли кожний наступний максимум і наступний мінімум вище попереднього, тобто основний рух цін вгору;

- низхідний (ведмежий) – ситуація, при якій кожен наступний максимум все нижче попереднього, так само як і наступний мінімум, тобто основний рух цін вниз;

- боковий (горизонтальний) – ціни коливаються в горизонтальному діапазоні, тобто ціна в основному не змінюється. Це стан тимчасової рівноваги, відносної стабільності цін.

Надзвичайно важливий момент, про який треба завжди пам'ятати: поняття тренду і його напряму притаманні лише для цілком певних проміжків часу. Доу виділяв три категорії тенденцій: основну (первинну), проміжну(вторинну) і малу. Найбільше значення він надавав саме основної тенденції, яка триває більше року, а іноді й кілька років. Проміжна тенденція, є корегуючою по відношенню до основної тенденції і триває, звичайно, від трьох тижнів до трьох місяців. Подібні проміжні поправки становлять від 1 / 3 до 2 / 3 (дуже часто половина або 50%) відстані, пройденого цінами під час попередньої тенденції. Малі, або короткострокові тенденції тривають не більше трьох тижнів і є короткострокові коливання в рамках проміжної тенденції.

3) Історія повторюється. Дія законів постійна. Правила, що діяли у минулому, дійсні зараз і продовжать свою дію. Ключ до розуміння майбутнього криється у вивченні минулого (майбутнє – повторення минулого). Виявляючи моделі, що повторюються, аналітик має всі підстави чекати, що вони розвиватимуться за колишнім сценарієм.

Види технічного аналізу

У світовій практиці залежно від методів, що використовуються прийнято розділяти технічний аналіз на два основних види: графічний (класичний) і математичний (комп’ютерний).

Графічні картини технічного аналізу:

-                    Тіковий графік (tick chart) – це такий біржовий графік, який дає найбільш детальну інформацію про зміни цін, тому що він відображає кожну нову котировку. Це один з графіків, побудований непропорційно до осі часу

-                    Лінійний – на лінійному графіку відзначають тільки ціну закриття для кожного подальшого періоду

-                    Графік барів – на баровому графіку зображають максимальну ціну (верхня точка стовпчика), мінімальну ціну (нижня точка стовпчика), ціну відкриття (риска зліва від вертикального стовпчика) і ціну закриття (риска праворуч від вертикального стовпчика).

-                    Японські свічки – це один з популярних графіків, що використовується в країнах СНД та Європи. Свічка складається з прямокутника, який малюють між ціною відкриття і ціною закриття і називають тілом свічки.

 

 

 

 

 

44