Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 3.  Суб’єкти фінансовому ринку та їх класифікація. - Фінансовий Ринок остовні питання - Studbook
Главная->Фінанси->Содержание->3.  Суб’єкти фінансовому ринку та їх класифікація.

Фінансовий Ринок остовні питання

3.  Суб’єкти фінансовому ринку та їх класифікація.

На ринках діють суб’єкти ринку (продавці – посередники – покупці), які беруть участь у торговельних операціях різних специфічних товарів – інструментів ринку. Характер (тактика) поведінки суб’єкта на ринку залежить від мети, яку він поставив перед собою (стратегія).

Суб’єктами фінансового ринку є:

- фізичні особи;

- юридичні особи;

- фінансові посередники, які отримують для управління гроші клієнтів і повинні, виконуючи правила й вимоги банківського та інвестиційного менеджменту, одержати дохід у розмірі, що дозволяє задовольнити вимоги клієнтів, та мати норму прибутку, середню для цього виду діяльності.

Суб’єктами фінансового ринку можуть бути: практично кожний індивідуум як фізична особа, що не обмежена законом у правосуб’єктності та дієздатності; групи громадян (партнерів); трудові колективи; юридичні особи усіх форм власності.

Суб’єкти фінансового ринку класифікуються за формою та функціями.

За формою:

- господарчі суб’єкти;

- домашні господарства;

- держава;

- місцеві органи влади.

За функціями:

- емітенти;

- інвестори;

- інституційні інвестори;

- фінансові посередники;

- інститути інфраструктури ринку тощо.

Емітенти – це юридичні особи чи уповноважені державою органи, що здійснюють випуск ЦП і мають виконувати зобов’язання що випливають з умов їх випуску

Інвестори – фіз. Та юр особи в т . ч. інституційні інвестори які приймають рішення щодо вкладення особистих, залучених чи запозичених  коштів в об’єкти інвестування.

Фін посередники – це інститути що спеціалізуються на наданні фінансових послуг та опосередковують у своїй діяльності рух фінансових ресурсів шляхом їх залучення та вкладення у різноманітні фінансові активи.

ІІР – це установи та організації шо обслуговують учасників фінансового ринку з метою підвищення ефективності здійснюваними ними операцій і забезпечують процес безперервного функціонування фінансового ринку та вільних рух послуг на ньому.

Щодо суб’єктів що діють на різних сегментах ФР, то на ринку позичкових капітелів – це позичальники і кредитори.На ринку ЦП- емітенти та інвестори. На валютному ринку- покупці та продавці валюти. На страховому ринку – страхувальники та страховики.

 

 

 

 

 

3