Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 34. Акції: сутність, види та особливості розміщення. - Фінансовий Ринок остовні питання - Studbook
Главная->Фінанси->Содержание->34. Акції: сутність, види та особливості розміщення.

Фінансовий Ринок остовні питання

34. Акції: сутність, види та особливості розміщення.

Акції — цінні папери, що посвідчують майнове право їх власника, — право на участь в управлінні товариством; право на отримання частини прибутку (дивіденди) та частини залишкової вартості підприємства у випадку ліквідації. Акція як цінний папір має цілий ряд специфічних властивостей, що властиві саме їй.  Ними є: споживальна вартість, курсова вартість, оборотність і ліквідність.  

Акціонерні товариства випускають акції двох видів: прості і привілейовані.

Прості акції надають власнику такі права:

-         Участь в управлінні

-         Отримання дивідендів

-         На отримання частини майна при ліквідації.

  Як свідчить практика, саме інвестиції в прості акції є в цілому найбільше дохідними з погляду одержання дивідендів, якщо розглядати цю прибутковість не за один випадковий рік, а за ряд років.  Але привабливість звичайних акцій для інвесторів обумовлена не стільки розмірами дивідендів, скільки збільшенням ринкової курсової вартості акцій або так називаним приростом капіталу.

Привілейовані акції - це акції, які за своїми характеристиками займають проміжне становище між облігаціями і звичайними акціями. 

Вони надають такі права власнику:

-         Переважне право на отримання дивідендів

-         Переважне право на отримання майна

-         Обмежене право на участь в управлінні.

Інвестиції в привілейовані акції менше ризиковані, ніж у звичайні.  Тому дивіденди, виплачуванні на рівновеликі інвестиції в привілейовані акції, по своїй сумі менше, і іноді дуже значно, ніж середньорічний прибуток, принесений звичайними акціями.

Обидва типи акцій можуть мати дві основні форми: акція на пред'явника й іменну акцію.  Акція на пред'явника означає, що ім'я її власника не фіксується в жодному документі, який має відношення до випуску, продажу і перепродажу акцій.  У цьому випадку керівники акціонерного товариства не знають, хто й у яких частках є власником цінних паперів.  Емісія іменних акцій означає, що при їхньому розміщенні фіксуються імена інвесторів, відбувається і реєстрація перепродажів. Емісія іменних цінних паперів дає можливість керівництву акціонерного товариства вже точно знати, хто й у яких частках володіє акціями цього товариства. 

Придбати акцію можна як на первинному ринку при ІРО так і на вторинному ринку.

Розміщення акцій: публічне – не менше 100 акцій фіз.. і юр. особам; приватне – не більше ніж 100 (менше 100 акцій).

 

 

 

34