Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 Демокріт - Антична філософія - Філософія Хрестоматія (частина 1) - Studbook
Главная->Філософія->Содержание->Демокріт - Антична філософія

Філософія Хрестоматія (частина 1)

Демокріт - Антична філософія

а                      .

[Демокріт]: початок світу — атоми і порожнеча. Незліченна множина світів, і всі вони мають початок і кінець у часі. І ніщо не виникає з небуття. І атоми незліченні за різноманітністю величин і за множиною; літають вони ж у Всесвіті, кружляючи у вихорі, так народжується все складне: вогонь, вода, повітря, земля. Йдеться про те, що останні суть сполучення деяких атомів. Атоми ж не підда­ються жодному впливу і є незмінними внаслідок міцності.

Діоген Лаертський. ІХ. 44.

Чому вчить Демокріт? Нескінченно множинні сутності, невидимі і нерозрізнимі. Які до того не мають [внутрішніх] якостей і не під­даються зовнішньому впливу, вирують, розсіяні у порожньому про­сторі. Коли ж вони наблизяться один до одного, або зіштовхнуться, то зі скупчень їх [ що утворились таким чином] одне здається во­дою, інше — вогнем, третє — рослиною, четверте — людиною. [В дійсності все це є неділимі форми [ідеї], як він їх називає, і [ крім них] нічого іншого нема.

Плутарх. агїу. Соіоі. 8 р. 1110.

 

19