Главная->Цивільна оборона->Содержание->7.4.4. ДІЇ ПРИ СТИХІЙНИХ ЛИХАХ

Цивільна оборона (частина 2)

7.4.4. ДІЇ ПРИ СТИХІЙНИХ ЛИХАХ

 

При повені

Жителі зон, де регулярно повторюються повені, пови-нні бути заздалегідь поінформовані про цю небезпеку, навчені і підготовлені до дій при загрозі і під час повені. У повідомленні про загрозу повені, крім гідрометеоданих, вказується очікуваний час затоплення, межі затоплюваної за прогнозом території, поря-док дії населення, у тому числі і порядок евакуації.

При раптовій повені необхідно якнайшвидше зайняти безпечне місце на висоті і бути готовим до організованої евакуації по воді за допомогою різних плавзасобів або пішки через броди. He втрачати самоконтролю, не піддаватися паніці і вжити заходів, які дозволя-ють рятувальникам вчасно знайти людей. У денний час це досяга-ється вивішуванням на високому місці білого або кольорового по-лотнища, а в нічний час — подачею світлових сигналів.

До прибуття допомоги необхідно залишатися на верхніх пове-рхах і дахах будинків, деревах та інших піднятих місцях, поки не спаде вода і не мине небезпека повені. Самоевакуація на незато-плену територію проводиться у випадках необхідності надання невідкладної медичної допомоги потерпілим, закінчення або від-сутності продуктів харчування, загрози погіршення обстановки або у випадку втрати впевненості в одержанні допомоги зі сторони.

Потерпілим на воді повинна бути надана перша допомога, людей, підібраних на поверхні води, слід переодягти в сухе, дати заспокійливі засоби, а витягнутим з води провести штучне ди-хання, якщо навіть у них немає видимих ознак життя. При ураганах, бурях

3 одержанням сигналу «Штормове попередження» на-селення приступає до робіт по підвищенню стійкості будинків, споруджень, місць розташування людей, запобіганню пожеж і створенню необхідних запасів для забезпечення життєдіяльності.

3 навітряного боку будинків щільно закриваються вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори. Стекла вікон заклеюються, вікна і вітрини захищаються віконницями або щитами. 3 метою вирівнювання внутрішнього тиску двері і вікна з підвітряного боку будинків відкриваються.

3 дахів, лоджій, балконів заберіть предмети, які поривами віт-ру можуть бути скинуті вниз і заподіяти людям травми. Предме-ти, що знаходяться в дворах, закріпіть чи занесіть у приміщення, загасіть вогонь у печах.

Населенню рекомендується подбати про підготовку електрич-них ліхтарів, гасових ламп, свічок, похідних наметів, керосинок і примусів, про створення запасів продуктів харчування, питної води і медикаментів.

3 наближенням урагану чи сильної бурі необхідно знати заздале-гідь підготовлені місця в будинках або укриттях. Перебуваючи у будинку, слід остерігатися поранень осколками віконного скла.

При вимушеному перебуванні під відкритим небом необхідно бути у віддаленні від будинків і займати для захисту яри, ями, рови, канави, кювети доріг. При цьому треба лягти на дно і щіль-но притиснутися до землі. Слід уникати перебування на мостах, трубопроводах, поблизу об’єктів зі СДОР і речовинами, які легко займаються. При супроводі ураганів, бур грозою не можна хова-тися під деревами, які стоять окремо, стовпами і мачтами, близь-ко підходити до опор ліній електропередач.

 

 

43