Главная->Цивільна оборона->Содержание->2.3.4. ІНФЕКЦІИНА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ

Цивільна оборона (частина 1)

2.3.4. ІНФЕКЦІИНА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ

 

Інфекційні хвороби — це такі хвороби, які передають-ся від одної людини до іншої. Поширюються вони не тільки се-ред людей, а й уражають тварин і рослини. Шляхи і способи передачі інфекції різні:

—        через органи дихання;

—        при вживанні заражених продуктів, фуражу, води;

—        після контакту із зараженими предметами;

—        при контакті з хворими людьми і тваринами;

—        при укусах комах і кліщів.

Інфекційні хвороби можуть набувати великого поширення і масового характеру, при цьому виникають епідемії, епізоотії, епіфітотії, а також масове поширення різних шкідників. Епідемі-єю називається швидке і широке розповсюдження інфекційних хвороб серед людей. До них відносяться: азіатська холера, нату-ральна віспа, черевний тиф, висипний тиф, СНІД, грип та ін. Епі-зоотія — поширення хвороб серед тварин. Серед них: сибірська виразка, can, ящур, пситакоз, туляремія, чума великої рогатої ху-доби, африканська чума свиней та ін. Деякі хвороби тварин не-безпечні і для людей.

Епіфітотія — це захворювання рослин, яке характеризується такими хворобами: іржа хлібних злаків, пірокуларіоз рису, фіто-фтороз (картопляна гнилизна) та ін.

Великої шкоди сільському господарству завдає також масове поширення шкідників (сарана, колорадський жук, сибірський шовкопряд та ін.).

 

 

29