Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 2.2.5. Транспортні засоби - Бухгалтерський фінансовий облік (частина 1) - Studbook
Главная->Фінанси->Содержание->2.2.5. Транспортні засоби

Бухгалтерський фінансовий облік (частина 1)

2.2.5. Транспортні засоби

Існує такий перелік транспортних засобів:

—        Автомобільний транспорт. Крім автомобілів, автобусів і тролейбусів до авто-транспорту належать корпуси і причепи автомобілів (у т.ч. контейнери), устат-кування автомобільне, автофургони, тягачі, самоскиди, автокрани, автобурові.

—        Судна. Крім різних видів безпосередньо суден (пасажирських, військових і тощо), до суден також належать платформи морські, конструкції плавучі (ко-фердами, плоти, баки, цистерни, буї, бакени);

—        Залізничний транспорт. Крім локомотивів, вагонів залізничного транспорту, до його складу також відносять вузли і деталі до залізничних і трамвайних ло-комотивів та рухомого складу, устаткування і матеріали для доріг, включаю-чи кріпильні вироби й арматуру, устаткування механічне (електромеханічне), сигналізації і забезпечення безпеки і керування рухом.

—        Апарати. Літальні повітряні і літальні космічні апарати. До них належать устат-кування злітно-посадочне, тренажери авіаційні наземні для цивільної і тран-спортної авіації, планери, аеростати, дельтаплани, вертольоти, літаки, ракети-носії, супутники, засоби забезпечення польотів космічних апаратів наземні.

—        Веломототранспорт. До веломототранспорту відносять мотоцикли, мотовело-сипеди, мопеди, коляски інвалідні, устаткування для мотоциклів і велосипедів.

—        Електричний транспорт і автотранспорт виробничий шляховий безрейковий, електровантажник, автонавантажувач.

Підприємство самостійно розробляє план субрахунків третього порядку залежно від конкретних особливостей парку транспортних засобів. При цьому транспорт гру-пують за такими показниками:

Бухгалтерський фінансовий облік: теорія та практика

—        вид транспорту (автомобіль, мотоцикл, літак);

—        об’єм циліндрів двигуна (до 1000 см3; 1000–1500 см3 і т.п.);

—        вантажопідйомність (до 3,5 т; 3,5 — 5 т і т.п.);

—        маса (до 3500 кг, понад 3500 кг);

—        призначення (вантажний, легковий, пасажирський);

—        розташування (місце розташування гаражів, доків, ангарів);

—        хронологія (рік випуску — зручно для таксопарків);

—        підрозділ (машина адміністрації, бухгалтерії, відділу збуту).

Облік транспортних засобів ведеться за кожним об’єктом (транспортним засо-бом).

 

 

12