Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 8. - Бонківська Система задачі - Studbook

Бонківська Система задачі

При перевірці на підприємстві А касової дисципліни було встановлено, що підприємство А розплатилося зі своїм контрагентом за відвантажену продукцію протягом дня на суму 32000 грн., ліміт залишку грошей у касі підприємства встановлено в розмірі 38000 грн., залишок грошей у касі склав 26480 грн. Яка сума штрафу за порушення касової дисципліни?

 

Відповідно до п. 1.2 Положення № 637 ліміт залишку готівки в касі (далі — ліміт каси) — граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час. Згідно з п. 5.2 Положення № 637 ліміт каси встановлюється підприємством самостійно.

Штраф за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах встановлюється у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день (п. 1 Указу № 436). Тобто якщо ліміт перевищено за один день на суму 100 грн., сума штрафу становитиме 200 грн. (100 грн. х 2). Якщо ліміт перевищено на суму 100 грн. за два дні, штраф становитиме 400 грн. (100 грн. х 2 х 2 дні).

 Це означає, що оскільки такий ліміт встановлено підприємством А в розмірі 38000 грн., то після закінчення робочого дня в касі не повинна залишатися більша сума. Суму, яка перевищує ліміт, потрібно здавати до банківських установ для зарахування на банківські рахунки підприємства. В нашому випадку сума залишку грошей в касі складає 26480  грн., а отже менше встановленого ліміту каси.

Отже, порушення касової дисципліни відсутнє, і штраф не передбачається.

 

Згідно з п. 2.3 Положення № 637 підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, встановлених відповідною постановою Правління Нацбанку України. На сьогодні такі обмеження встановлено постановою № 210 (стосуються розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу) для:  підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 000 грн.;

 

За перевищення встановлених лімітів розрахунків готівкою згідно зі ст. 16315 КпАП передбачено накладення адміністративного штрафу на відповідну посадову особу підприємства від 100 до 200 не-оподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 — 3400 грн.). Якщо ж особу протягом року вже притягали до адміністративної відповідальності за таке саме порушення, то розмір штрафу значно зростає — від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 — 17 000 грн.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9