Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 89. Що слід розуміти під валютними обмеженнями? - Банківська Система основні теми - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->89. Що слід розуміти під валютними обмеженнями?

Банківська Система основні теми

89. Що слід розуміти під валютними обмеженнями?

Валютне обмеження – система законодавчих або адміністративних правил, спрямованих на обмеження операцій з іноземною валютою, золотом та деякими іншими валютними цінностями. Встановлюються для підтримки курсів національної валюти, урівноваження платіжних балансів концентрації валютних ресурсів у руках держави для посилення міжнародної ліквідності країни, недопущення валют них спекуляцій тощо.

Валютні обмеження передбачають організацію і здійснення компетентними органами відповідних країн спеціальних заходів з валютного контролю з метою врівноваження платіжних балансів і підтримання курсів національних валют.

Втручання держави у сферу валютно-фінансових відносин виявляється в періодичному використанні валютних клірингів, при застосуванні яких взаємні розрахунки між двома або кількома країнами здійснюються через залік зустрічних вимог, а платежі валютою - лише на суму різниці в товарних постачаннях і наданих послугах. У практиці міжнародних розрахунків розрізняють дво-, три- і багатосторонні кліринги. Найбільшого поширення набули двосторонні кліринги, за якими залік зустрічних вимог і зобов'язань відбувається між двома країнами. Багатосторонній валютний кліринг відрізняється від двостороннього тим, що заліки взаємних вимог, зобов'язань і взаємне збалансування міжнародних платежів здійснюються між усіма країнами - учасницями клірингової угоди.

Однією з форм валютних обмежень є валютна блокада - припинення або обмеження валютно-фінансових відносин із блокованою країною аж до заморожування в банках валютних цінностей цієї держави та валюти приватних осіб з метою здійснення на неї економічного та політичного тиску.

Розрізняють односторонню, коли одна країна блокує іншу, та багатосторонню, коли її здійснює низка держав, валютні блокади.

Основні види валютних обмежень:

1.      заборона вільного продажу й купівлі іноземної валюти,

2.      обов'язковий продаж (або здача) іноземної валюти державі за офіційним курсом,

3.      регулювання процесу вивезення капіталу, грошових переказів (впровадження особливого порядку на цю операцію) тощо,

4.      ліцензування для комерційних банків права здійснювати валютні операції.

 

 

 

 

 

 

 

90