Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 71. Що таке чисте та документарне інкасо векселів? - Банківська Система основні теми - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->71. Що таке чисте та документарне інкасо векселів?

Банківська Система основні теми

71. Що таке чисте та документарне інкасо векселів?

Комерційні банки можуть виконувати доручення своїх клієнтів-векселедержателів, беручи на себе відповідальність за подання векселів і супровідних комерційних документів у строк платнику та одержання належних платежів. Ця послуга назива­ється інкасуванням векселів.

В інкасовій операції беруть участь п'ять учасників: векселедержатель, який дає доручення інкасувати вексель (принципал, комітент); банк, якому дано доручення здійснити інкасування векселя (ремі­тент); банк, який бере участь в інкасуванні, але не є банком-ремі-тентом (інкасуючий банк); платник за векселем; інкасуючий банк, який здійснює подання векселів платнику (пред'являючий банк).

На практиці використовуються такі види інкасування векселів і супровідних комерційних документів:

чисте інкасо — інкасування векселів без супровідних коме­рційних документів;

документарне інкасо — інкасування векселів із супровід­ними комерційними документами.

Чисте і документарне інкасо векселів здійснюється банком на підставі укладеного з векселедержателем договору про інкасу­вання.

Привабливість інкасової операції для банку полягає не лише у вилученні комісійної винагороди, а й в отриманні у тимчасове розпорядження ресурсів, які можна використати для своїх актив­них операцій. При цьому, здійснюючи інкасування векселів, банк не несе ризику, бо його роль зводиться лише до точного вико­нання інструкцій свого клієнта.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

72