Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 60. Функції банківського процента і критерії диференціації процентних ставок. - Банківська Система основні теми - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->60. Функції банківського процента і критерії диференціації процентних ставок.

Банківська Система основні теми

60. Функції банківського процента і критерії диференціації процентних ставок.

Функції банківського процента:

1) Розподільча – прибуток, отриманий позичальником із використанням позичкового капіталу , розподіляється на дві частини : позичковий процент і підприємницький дохід.

2) Стимулююча передбачає те, що процент стимулює позичальника до ефективного використання передусім власного капіталу , а також наданих йому кредитором у тимчасове використання коштів.

3) Функція збереження полягає  в тому що за допомогою процента кредиторові забезпечується повернення від позичальника , як мінімум, вартості рівноцінної тій, що була надана в кредит.

Відношення відсотка до даного в борг капіталу в сотих частках останнього називають процентною ставкою. Розмір процентної ставки на макроекономічному рівні залежить від попиту і пропозиції, які сформувалися на кредитному ринку, стабільності монетарного ринку в країні, рівня облікової ставки національного банку. Як правило, комерційні банки за основу позичкового процента беруть облікову ставку національного банку з додаванням маржі. Маржа – різниця між процентною ставкою за наданий банком кредит і ставкою, яку сплачує банк за куплені ресурси. Розмір маржі для банків, як правило, не регламентується, хоч у певних випадках центральний банк може це зробити.

Критеріями, за якими відбувається диференціація відсоткових ставок за кредитами, є:

1) кредитний ризик щодо конкретного позичальника, який визначається такими факторами;

• ліквідність активів і перспективи окупності інвестиційного проекту;

• економічний потенціал;

• рівень витрат на отримання інформації, пов'язаної з наданням кредиту;

• спосіб забезпечення кредиту та ін.;

2) терміновість кредитування.

Критеріями диференціації відсоткових ставок по внесках є терміновість внеску та характер вкладника.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

61