Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 54. Вимоги, що пред'являються комерційними банками до застави по позичках. - Банківська Система основні теми - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->54. Вимоги, що пред'являються комерційними банками до застави по позичках.

Банківська Система основні теми

54. Вимоги, що пред'являються комерційними банками до застави по позичках.

Розмір застави по позичці (нім. “Beleihungswert”) не повинен перевищувати вартість, що була визначена відповідно до обережної оцінки з метою продажу нерухомості та з врахуванням довгострокових та постійних характеристик об'єкта продажу, звичайних умов регіонального ринка, а також умов його використання на час продажу або будь-якогось іншого використання у майбутньому.

Застава — це спосіб забезпечення зобов’язання. Найпоширенішою є застава, обумовлена договором, коли боржник добровільно віддає майно в заставу і оформляє це угодою з кредитором.

Заставою може бути забезпечена тільки дійсна вимога. Це означає, що договір застави не має самостійного характеру, тобто його не можна укладати поза договором, виконання якого він забезпечує.    Предметом застави може бути будь-яке майно, яке відповідно до законодавства України може бути відчужене заставодавцем, а також цінні папери і майнові права.

Заставне майно мусить мати:

— високу ліквідність, тобто здатність до конвертації в грошові кошти; — здатність до тривалого зберігання (як правило, протягом терміну користування позичкою);

— стабільні ціни;

— низькі витрати щодо зберігання і реалізації;

— легкий доступ для контролю.

Кредитор-заставодержатель має право реалізувати заставне майно, якщо забезпечене ним зобов’язання не буде виконано. Кредитор має право у разі невиконання боржником-заставодавцем забезпеченого заставою зобов’язання отримати задоволення з вартості заставного майна раніше інших кредиторів боржника.

Застава повинна забезпечити не тільки повернення позички, а й сплату процентів і пені за договором. Вартість застави має бути вищою, ніж розмір позички.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

55