Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/studb20/public_html/index.php on line 4
 9. Який із інструментів грошово-кредитної політики, на ваш погляд, є найбільш дієвим при переході до ринкової економіки? - Банківська Система основні теми - Studbook
Главная->Банківська система->Содержание->9. Який із інструментів грошово-кредитної політики, на ваш погляд, є найбільш дієвим при переході до ринкової економіки?

Банківська Система основні теми

9. Який із інструментів грошово-кредитної політики, на ваш погляд, є найбільш дієвим при переході до ринкової економіки?

На мою думку, найбільш дієвим інструментом є рефінансування комерційних банків, оскільки при переході до ринкової економіки не так вже багато факторів можуть зрівнятися за своєю значущістю зі стабільною і активно функціонуючої структурою комерційних банків і ефективною системою управління фінансовими і кредитно-грошовими відносинами. Банківська система в економіці, пов'язаної ринковими відносинами, виконує три головні ролі:

1. Розвинена структура комерційних банків управляє системою платежів. У розвинених ринкових відносинах більшість комерційних угод здійснюється шляхом перерозподілу коштів між різними банківськими вкладами за допомогою чеків або електронних переказів.

2. Поряд з іншими фінансовими посередниками, банки направляють заощадження населення до фірм і діловим підприємствам. Ефективність здійснення процесу інвестування коштів в значній мірі залежить від здатності банківської системи надавати кредити саме тим позичальникам, які знайдуть способи їх оптимального використання. Це особливо важливо у зв'язку з тим, що ринки нашої країни до кінця ще не зайняті і є багато невикористаних ресурсів. Налагоджена кредитна емісія банківської системи допомагає нашим підприємцям освоювати нові ринки без залучення іноземного капіталу.

3. Комерційні банки, діючи відповідно до кредитно-грошовою політикою Центрального Банку, регулюють кількість грошей, що перебувають в обігу. Стабільний і помірне зростання грошової маси, при відповідному зростанні обсягу виробництва, забезпечує сталість рівня цін. Лише в цьому випадку ринкові відносини впливають на економічну систему найефективнішим і вигідним чином. Завдання кредитно-грошової політики зводиться ще й до забезпечення, по можливості, повної зайнятості (в ідеалі на вільному ринку повинен бути якийсь резерв робочої сили) і зростання реального обсягу виробництва. Недостатня організація банківської системи і контроль можуть спотворити результати проведення кредитно-грошової політики.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10